Doktorunuza Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

Uzm. Kln. Psk. Emel Güler

Randevu Al Ahat Andican Psikoloji
Çocuk ve Ergen Psikolojisi

Biyografi

Lise eğitimini Özel Amiral Bristol Hemşirelik Lisesi’nde burslu olarak tamamlamıştır. İlk Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nde yapmıştır. Öğrencilik yıllarından itibaren medya sektöründe çalışmaya başlayarak Kanal D Arena Programında ve Haber Merkezi’nde sağlık muhabirliği görevlerinde bulunmuştur. 2006 yılında Marmara Üniversitesi’nde ‘Sağlık Kurumları Yöneticiliği’ alanında yüksek lisans yapmıştır. İkinci kariyeri Psikoloji eğitimini Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde onur derecesi ile tamamlamıştır. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi’nde ‘Algılanan Ebeveyn Psikolojik Kontrolünün Çocukların Otomatik Düşünceleri Üzerindeki Etkisi’ konulu tez çalışmasıyla tamamlamıştır. Psikolog Dr. Maria Ceu Salvador’dan 200 saatlik teorik ve 100 saat uygulamalı Çocuk Ergen Kognitif Davranış Terapisi eğitimini, Reyhana Seedat’tan Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimi, Paris Goodyear-Brown’dan Bağlanma Sorunlarına Yönelik Oyun Terapisi eğitimini, Doç Dr. Nevin Dölek’ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimini, Rorschach ve Projektif Testler Derneği’nden, Çocuk CAT, TAT ve Rorcshach Testi eğitimini, Çocuk Gelişim Testleri eğitimini, Prof. Dr. Kalbiye Yalaz’dan Denver II Test eğitimini, Türk Psikologlar Derneği’nden Wisc-IV Çocuklar için zeka ölçeği testi eğitimini tamamlamıştır. Katıldığı terapi eğitimleri ile ilgili süpervizyon katılımları devam etmektedir. Uzmanlık & İlgi Alanları: Çocuk ve ergen psikoterapisi, çocuklarda sosyal ve duygusal problemler, çocuklarda İlişki ve uyum sorunları, çocukluk dönemi korku ve kaygılar, anneden ayrılma zorlukları, alt ıslatma, dışkı kaçırma, kaka tutma, tırnak yeme, kardeş kıskançlığı, beslenme yeme bozuklukları, davranım bozuklukları-saldırganlık, çocuklarda travma, ihmal ve istismar, boşanma. Üyesi olduğu kuruluşlar: Türk Psikologlar Derneği, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği. Eylül 2016 tarihinden itibaren Okan Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmaktadır.

Eğitim

  • Maltepe Üniversitesi Fen - Edebiyat Fakültesi, Psikoloji, İstanbul
  • Üsküdar Üniversitesi, Yüksek Lisans, Klinik Psikoloji, İstanbul

Uzmanlık & İlgi Alanları

Çocuk ve ergen psikoterapisi

Çocuklarda sosyal ve duygusal problemler

Çocuklarda İlişki ve uyum sorunları

Çocukluk dönemi korku ve kaygılar

Anneden ayrılma zorlukları

Alt ıslatma, dışkı kaçırma

Tırnak yeme

Kardeş kıskançlığı

Beslenme yeme bozuklukları

Davranış bozuklukları-Saldırganlık

Makale ve Yayınları

Kurs, Kongre ve Sempozyum Katılımları

Kurs Katılımları ve Alınan Eğitimler

  • Oyun Terapisi Eğitimi – Çocuk Merkezli Oyun Terapisi kuramcısı Gary Landreth’ın Uluslararası Oyun Terapisi Derneği’ne (APT) kayıtlı oyun terapisti Reyhana Seedat’tan ..
  • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Sertifika Programı kapsamında;

Filial Terapi (Filial Therapy in Play Therapy), Gelişimsel Temas Terapisi (Developmental Touch Therapy in Play Therapy), Dışa Vurumcu Oyun Terapi Yöntemleri (Expressive Play Therapy), Sanat Terapisi (Art Therapy), Kum Terapisi (Sand Therapy), Kukla Terapisi (Puppet Interview)

  • Çocuk-Ergen Kognitif Davranış Terapisi  - Maria Ceu Salvador / Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (Toplam 200 saat - Devam ediyor)
  • Rorschach, CAT ve TAT Testleri ile Çocuğun Ruhsal İşleyişinin Değerlendirilmesi  Eğitimi - Rorschach ve Projektif Testler Derneği / Yrd. Doç. Dr. Neslihan Zabcı (2014-2016)
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi - Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek
  • WÇZÖ-IV – Çocuklar İçin Zeka Ölçeği – Türk Psikologlar Derneği
  • DENVER II Gelişimsel Tarama Testi – Prof. Dr. Kalbiye Yalaz (2015)
  • Klinik Psikoloji Yüksek Lisans sürecinde Prof. Dr. Aslıhan Dönmez'den Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi ve Süpervizyonu 

Kurum Üyelikleri

Türk Psikologlar Derneği

Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği