Doktorunuza Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

Prof. Dr. Ali Terci

Randevu Al Ahat Andican İç Hastalıkları

Biyografi

1948  yılında Uşakta doğan, İzmir Atatürk Lisesi’nden sonra 1972 yılında Ege Üniversi-tesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Ali TERCİ,  İç Hastalıkları alanındaki uzmanlığını 1976 yılında yine aynı üniversitenin İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. 1984 yılında Ege Tıp Fakültesinde  ‘’Karaciğer Hastalıkları’’ üzerindeki çalışmasıyle Doçent, 1992 yılında da ayni üniversitede Profesör oldu.

              İki mesleki kitap ve pek çok yurtiçi ve yurdışı periyodiklerde yayınlanmış çalişma ve makaleleri olan Prof.Dr. Ali TERCİ, 2006 yılında kendi isteğiyle üniversiteden emekli oldu. Daha sonra İzmir’de ve İstanbul’da  Hospitalium Çamlica Hastanesi’nde, Tuzla GİSBİR Hastanesi’ inde, Ataşehir-K.Bakkalköydeki Özel Eren Hastanesi’nde ve Hisar İntercontinen- tal Hospital de Özverili, Sıcak,Sempatik ve hastasıyle ilgili iyi bir diyaloğ kuran,sevilen bir hekim oldu.2017 Kasım'dan beri Okan Üniversitesi Hastanesi'nde çalışmaktadır.

 

Eğitim

İlgilendiği alanlar ise; Özefagus-Mide-Duodenum ve Barsak hastalıklıkları, Karaciğer – Safra kesesi ve Pankreas Hastalıkları, Kalp Hastalıkları, Hipertan-siyon, Şeker Hastalığı, Tiroid bezi Hastalıkları ve Romatizmal Hastalıkları’dır.  

Makale ve Yayınları

Kurs, Kongre ve Sempozyum Katılımları