Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Alın Germe Estetiği İle Gençleşin!

Alın Germe Estetiği İle Gençleşin!

Alın Germe Estetiği İle Gençleşin!

Gözlerimiz ve kaşlarımız yüz ifademizin odak noktasıdır. Bu sebeple yüzün üst bölgesinin güzelleştirilmesi amacıyla ilk olarak göz kapaklarına müdahale düşünülür.  Eğer kişide alın bölgesinde sarkma varsa, alın derisi gerilir ve kaşlar yukarıya alınır. Bu müdahaleyle göz kapağı deri bollukları alınmış olur ve çoğu zaman üst göz kapağı ameliyatına gerek duyulmaz.

Sağlıksız Beslenme ve Düzensiz Yaşam Tarzı Cilde Zararlı!

Yaşlanma sonucu alın derisinde de gevşeme ve sarkma başlar ve alında var olan çizgiler daha da derinleşir. Bunun sonucunda kaşlar aşağı doğru inmeye başlar ve kişide üzgün, yorgun bakışlı bir ifade oluşur. Buna ek olarak sağlıksız beslenme, düzensiz yaşam tarzı, sigara, stres, mimikler, hava kirliliği gibi faktörler de estetik açıdan rahatsızlık verici bu sonucu kolaylaştırır. Fakat bazen de gençlerin alın bölgesinde derin kırışıklar olmasa bile, yapısal olarak derinin sarkık olması ve kaşların aşağıya düşüklüğü söz konusu olabilir. Kadınların ve erkeklerin hoşlanmadıkları derin alın çizgileri ve kaşlarda aşağı kaymayı düzeltecek alın germe ameliyatları, 40 yaşın üzerinde alnında çizgiler oluşmuş sağlıklı kadın ve erkeklere uygulanabiliyor.

Alın Germe Estetiği İle Birlikte Neler Yapılır?

Alın germe işlemi için iki teknik mevcuttur. Bunlardan ilki neredeyse artık hiç uygulanmayan klasik alın germe ameliyatıdır. Bu operasyonda alın derisi, saçların içinden, iki şakak arasında kalan bölgeden kesilir. Sonra alın yukarı doğru gerdirilir ve fazla olan deri kesilir ve alınır. Gerginleşmiş olarak tekrar dikilir. Endoskopik alın germe ameliyatı ise uygulanan diğer bir yöntemdir. Bu ameliyat sırasında öncelikle deri saçların içinde kalacak biçimde sağ ve sol şakak bölgesinde birer tane, alnın sağ ve sol üst kısmında da yine birer tane olarak 1,5-2 cm uzunluğunda kesilmektedir. Çapı 0,5 cm olan bir kamera bu kesilen yerlerden bir tanesine yerleştirilir. Diğer kesiklerden ise endoskopik cerrahi operasyonları için özel tasarlanmış aletler sokulur. Aletlerle derinin altında kaslar bağlı oldukları kaslardan ayrılır, aşağı doğru sarkmalara ve çizgilere neden olan kaslardan küçük bir bölüm kesilip alınır. Ardından da kemiklerden ayrılmış olan deri yukarı doğru sabitlenir. Endoskopik alın germe operasyonlarının bir avantajı da klasik alın germe ameliyatlarında meydana gelen boydan boya kesik izinin bu operasyonda oluşmamasıdır. Bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağına cerrah karar verir. Kesilen yerler kendiliğinden eriyen iplikler ile dikilir. Bu işlemler sonucunda da alnınız gerilmiş olur, aynı zamanda da kaşlarınız da yukarı doğru kalkmış olur.

Ameliyat Sonrasında Süreç Nasıl İşler?

Ameliyat sonrası alında ve gözlerin etrafında genel bir şişlik ve morarma olabilir fakat erken dönem genellikle rahat geçer. Hastada 2 hafta içinde kendiliğinden geçecek uyuşukluk ve gerginlik hissi de olabilir. Gözler, ağız ve burunu açık bırakacak şekilde baş sargısı da hastaya uygulanabilir. Hastanın saçlarını yıkamasına izin verilir ve pansumanları 3-4 günden itibaren açık bırakılır, Dikişler ise 7- 8 gün sonra alınır. Hastaya nadir de olsa rötuş gerekli olabilir. İlk günlerden itibaren makyaj yapabilir ve yaklaşık 10 gün sonra işine dönebilir. Fakat güneşten, ağır egzersizlerden kaçınması ve dış darbelerden korunması önerilir. Yeni verilen şekil, yerçekiminden etkileneceğinden kişinin yapısına göre bazen 8-10 yıl, bazen de ömür boyu dayanır.

 

Benzer Yazılar

Daha Canlı Bir Cilt İçin PRP!
Daha Canlı Bir Cilt İçin PRP!

İnsan dokusunda bir hasar oluştuğu zaman; kan, pıhtı hücrelerini hasar gören bölgeye toplar

Devamı

Meme Başı Çöküklüğü Tedavisi
Meme Başı Çöküklüğü Tedavisi

Normalde; meme başının dışarıya doğru çıkık olması gerekir. Eğer;

Devamı

Meme Estetiği
Meme Estetiği

Doğuştan veya sonradan fark etmeksizin işlevini yitirmiş dokulara uygulama yaparak tekrar fonksiyonel görünüm elde etmektir.

Devamı

El ve Ayaklar Neden Terler?
El ve Ayaklar Neden Terler?

Terlemek, insan doğasında oldukça normal bir şeydir, fizyolojik bir durumdur. Ancak bazı durumlarda; eller, ayaklar veya koltuk altları terleyerek kişileri rahatsız etmektedir.

Devamı

Cinsel İlişki Vajina Genişlemesine Neden Olur Mu?
Cinsel İlişki Vajina Genişlemesine Neden Olur Mu?

Vajinal genişlemeye yol açabilecek yaygın sebepler şunlardır:

Devamı

Bu Öneriler İle Yaşlanmayı Durdurun!
Bu Öneriler İle Yaşlanmayı Durdurun!

Ancak günümüzde, estetik cerrahi ve kozmetik uygulamaları ile yaşlanmayı önlemek artık çok kolay!

Devamı

Yüz ve Vücut Benlerinin Alınması Gereken Durumlar
Yüz ve Vücut Benlerinin Alınması Gereken Durumlar

Benler; yüzde ve vücudun farklı bölgelerinde görülen, cilt renginden daha koyulu ve bazen renkleri değişebilen iyi huylu tümör yapılarıdır

Devamı

Burun Estetiğinde Açık Ameliyat mı Kapalı Ameliyat mı Tercih Edilmeli?
Burun Estetiğinde Açık Ameliyat mı Kapalı Ameliyat mı Tercih Edilmeli?

Burnumuz yüzümüzün en önemli parçalarından biri. Burun estetiğinde ise şekil

Devamı

Vajina Genişliği Nasıl Tedavi Edilir?
Vajina Genişliği Nasıl Tedavi Edilir?

Kadının öyküsü dinlenildikten sonra fiziki muayene yapılır. Bu aşamadan sonra vajina genişlemesinin tanısı kolay bir şekilde konulabilir.

Devamı

Lazer İle Kepçe Kulak Estetiğinin Avantajları
Lazer İle Kepçe Kulak Estetiğinin Avantajları

Özgüven problemlerine neden olan kepçe kulak sorunu, genellikle genetik kökenlidir.

Devamı