Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Vajina Estetiğinde Bunlara Dikkat

Vajina Estetiğinde Bunlara Dikkat

Vajina Estetiğinde Bunlara Dikkat!

Son dönemlerde estetik furyasında çeşitli uygulamalar artarken göze çarpan bir diğer estetik çeşidi de vajina estetiği oluyor. Kadınların vücudunu tanıması ve gerekliliklerini daha iyi bilmesi ile vajina bölgesinde gerekli ihtiyaçları vajina estetiği ile daha iyi bir görünüm alıyor. Vajina estetiğini daha çok doğum yapmış kadınlar tercih etmektedirler. Bunun dışında vajinal görünümünden hoşlanmayan kadınlar da tercih etmektedirler.

Vajinal Estetik Cinselliği Etkiliyor!

Geniş çaplı yapılan araştırmaların sonucunda kadınların cinsellikte yaşadığı sorunlardan birinin de vajina görünümünün olduğu gerçeğidir. Bu tıpkı yüzümüzde olan estetik gerektiren sorunlarda kameraya yansıttığımız görüntü gibidir. Hastalar kendilerini cinsel ilişki sırasında huzursuz hissedebilir. Bu durumda vajinalarında istemedikleri görüntünün varlığından, özgüvenlerini tam olarak hissedemediklerinden kaynaklı olabiliyor.

Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Vajina estetiği geniş çaplı bir operasyondur. Uzman bir hekim tarafından yapılması büyük önem arz ediyor. Peki, vajina estetiğinde hangi tür uygulamalar yer alıyor?

Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Vajina Daraltma

Doğum esnasında bebeğin gelişini kolaylaştırmak için bölgeye uygulanan epizyotomi işlem ile vajinal bölge de belirgin bir genişlik oluyor. Bu genişlik kasların formunu kaybetmesi ile ortaya çıkabiliyor. Ameliyat genel anestezi altında yapılabilmektedir. Kas dokuları tedavi edilerek daha sıkı hale getirilir. Bu yapıların içinde haz hissini veren ruga yapısı da hasar görmüş olabilir. Vajina estetiğinin içinde bu yapı da tedavi edilir.

İç Dudak Sarkması

Anatomik olarak bazı kadınlarda vajina da bulunan dudaklar daha içeri doğru, bazı kadınlarda ise dışa doğru sarkık olarak görülüyor. Bu görüntü en çok yazın plajda bikini giyerken veya dar kotlar giyinildiğinde ortaya çıkıyor. Vajina estetiği içerisinde en çok başvurulan konulardan biri de budur. Vajina dudaklarının fazla sarkık olması nem ile beraberinde bakteri üremesini getirebilir.

Vajinada Görülen Koyu Renkler Sebebi Nedir?

Sık sık değiştirilmeyen iç çamaşırları vajinada kararmaya neden olarak gösterilebilir.

Vajina Ameliyatı Sonrası Neler Yapılabilir?

Vajina daraltma sonrasında çok aşırı rahatsız edici ağrı olmamaktadır. Tabi bu hastalar arası değişim gösterebilir. Bir süre hassasiyet görülebilir. Operasyon sonrasında vajina içinde tampon bırakılır. Bu tampon toplamda bir gün kalır. Tampon alındıktan sonra hissettiği hassasiyet geçecektir. Bunun devamında 3 ile 5 gün arasında bir sızıntı görülebilir. Bu sızıntı telaşlanacak ve korkulacak bir durum değildir. Ameliyat sonrasında dikişler kendiliğinden eriyecektir. Hasta 3 gün içinde normal yaşantına dönebilir. Cinsel ilişkiye dönüş ise 6 haftaya kadar sürebilir.

 

 

Benzer Yazılar

Hamilelikte En Riskli Durum Düşük Tehlikesi
Hamilelikte En Riskli Durum Düşük Tehlikesi

Hamilelikte çok sık görülen komplikasyonlardır. Kadınlar, hamile olduğunun farkında

Devamı

Yumurtalık Kisti
Yumurtalık Kisti

Yumurtalık kistlerinin bazıları minimaldir ve belirtilere sebep olmazlar. Bazıları ise kendi kendine geçer.

Devamı

Tüp Bebek Tedavisi
Tüp Bebek Tedavisi

Erkeklerden alınan spermlerin ve kadın üreme hücreleri olan yumurtaların vücut dışında laboratuvar ortamında bir araya getirilerek döllemenin sağlanmasında rol oynayan tedavi yöntemidir.

Devamı

Kız Çocuklarında Genital Dudak Yapışıklığına Dikkat!
Kız Çocuklarında Genital Dudak Yapışıklığına Dikkat!

Kız çocuklarında labial füzyon % 1.8 ile % 3 oranında görülmektedir. Kız çocukların cinsel organlarındaki küçük dudaklar olarak adlandırılan ve iki yanda yer alan yapıların birbirlerine yapışarak giriş kısmının, hatta bazen idrar çıkış deliğinin de önünün beyaz ve mavimsi, ince bir doku ile kapanması durumudur.

Devamı

Genetik Testi Nedir?
Genetik Testi Nedir?

Genetik, biyolojinin bir dalıdır. Canlı organizmaları incelemede büyük faydası vardır. Canlıların her özelliğini bu özelliklerin aktarımını inceler. Genetik bilimi birçok hastalığın incelenmesi ve araştırılmasında yardımcı olur.

Devamı

Hamilelikte Plasenta Previa Hayati Tehlike Taşıyor!
Hamilelikte Plasenta Previa Hayati Tehlike Taşıyor!

Plasenta previa, bebeğin eşi olarak bilinen plasentanın rahim içinde doğum kanalını kapatacak şekilde yerleşmesi durumudur.

Devamı

Vajinal Enfeksiyon Deyip Geçmeyin
Vajinal Enfeksiyon Deyip Geçmeyin

Hemen hemen kadınların çoğunluğunda görülen vajinal enfeksiyonlar; koku, yanma ve akıntılar ile kendini belli ediyor.

Devamı

Servisit Nedir? Belirtileri Nelerdir?
Servisit Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Servisit, rahim ağzında görülen yara olup, sıklıkla karşılaşılan jinekolojik problemlerden bir tanesidir. Kadınların yarısı yaşamının bir döneminde bu hastalığı mutlaka yaşar. Kaç yaşında olursa olsun, cinsel hayatı aktif olan her kadın, servisite potansiyel adaydır.

Devamı

Anne Adayları Bu Tatilde Dikkat!
Anne Adayları Bu Tatilde Dikkat!

Bir de hamileliğiniz içerisinde bulunduğumuz bu döneme denk geldiyse, normalden biraz daha zorlanacaksınız demektir.

Devamı

Polikistik Over Sendromunda Beslenme Önerileri
Polikistik Over Sendromunda Beslenme Önerileri

Polikistik Over Sendorumu, üreme çağında olan yaklaşık her dört kadından birini etkileyen ve çok sık görülen kadın endokrin bozukluklarından biridir.

Devamı