Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Liposuction

Liposuction

Liposuction (Yağ Alma) Nedir?

Liposuction yani bir diğer adıyla yağ alma vücudun karın, basen, kalça ve göbek gibi belli yerlerinde, zayıflama yöntemlerine karşılık vermeyen yağ birikintilerinin alınması ve vücudun daha iyi daha sağlıklı gözükmesi için yapılan cerrahi bir işlemdir.

Hangi Adayalar Liposuction Yaptırabilir?

Uzun uğraşlar sonucu yapılan diyet ve spora rağmen vücudun belirli yerlerindeki fazla yağ gitmiyorsa yaptırabilirsiniz. Unutulmaması gereken önemli konulardan biri de liposuction zayıflama yöntemi değil; vücudun sağlıklı bir şekilde istenilen şekile getirme ameliyatıdır. Sağlık sorunu olmayan, hamilelik durumu olmayan birey liposuction yönteminden yararlanabilir. Fakat yeni doğum yapan annelerde bu yöntem uygulanabilir. Şeker hastalığı, kalp sorunları olan hastalarda veya yakın bir tarihte o bölgede operasyon geçirmiş bireylerde risk unsuru yaratabilir.

Liposuction İşlemi İçin Görüşme?

Görüşmede sizlerin istek ve şikayetleriniz neler beklediğiniz değerlendirilir. Operasyon hakkında kapsamlı ve detaylı bir şekilde hastaya bilgi verilir. Daha önce böyle bir işlem gören hastalarda bir sonraki işlem için doktora detaylı bilgi verilmesi büyük önem taşır.

Operasyon Öncesi Hazırlık Aşamaları?

  • Aspirin gibi ilaçlar operasyon öncesi kullanıma kesilir.
  • Operasyondan 1 veya 2 hafta önce daha iyi bir sonuç almak için sigara kullanımı bırakılmalıdır.
  • Rahat kıyafetler giyinilmeli.
  • Operasyon öncesi yaklaşık 6 saat önce yemek yenmemesi gerekir.
  • Evde rahat edilebilecek ortam hazırlanması gerekir.

Liposuction İşlemi Nasıl Uygulanır?

Sürekli yapılan yöntemlerde operasyon yapılacak bölgede 1-2 mm’lik çok küçük kesiler açılarak yağlar eritilir. Enjektör kullanımıyla vakumlama yapılarak alınır.

Lazer ile uygulanan liposuction işlemlerinde ise yağlar lazer ışınlarıyla eritilir. Eriyen bu yağlar ise 1-2 mm’lik kesilerden vakumlanarak alınır.

İyileşme Sürecinin İşleyişi?

Operasyonun büyüklüğüne göre  aynı gün içerisinde veya ertesi gün hastaneden çıkılabilir. Yine operasyonda uygulanan teknik ve büyüklüğüne göre normal iş hayatına 2 ile 2 hafta arası dönebilirsiniz. İşlem sonrası halsizlik ve hissizlik çok az oranda görülebilir. Bunlar yaklaşık 3 hafta içerisinde geçer. 3 hafta sonra operasyon ile vücudunuzun yeni şeklini görebilirsiniz. 6 ay ila bir yıl arasında liposuction işleminin yeri son şeklini alır.

Benzer Yazılar

Liposuction
Liposuction

Uzun uğraşlar sonucu yapılan diyet ve spora rağmen vücudun belirli yerlerindeki fazla yağ gitmiyorsa Liposuction yaptırabilirsiniz.

Devamı

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekim işleminden sonra hastaların tamam iyileşmesi kısa bir zamanda gerçekleşmemektedir.

Devamı

Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun Estetiği İçin Uygun Adaylar Kimlerdir? Burun estetiği ameliyatı, burnun şeklini yeniden düzenlemeye yönelik bir estetik ameliyattır.

Devamı

Meme Estetiği
Meme Estetiği

Doğuştan veya sonradan fark etmeksizin işlevini yitirmiş dokulara uygulama yaparak tekrar fonksiyonel görünüm elde etmektir.

Devamı