Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Radyasyon Onkolojisi

Yaklaşımımız

RADYOTERAPİ, YÜKSEK TEKNOLOJİ İÇEREN CİHAZLAR, TECRÜBELİ BİR EKİP VE HASSAS PLANLAMA İLE MİNİMUM YAN ETKİ İLE MAKSİMUM FAYDA SAĞLAYAN MODERN BİR TEDAVİ YÖNTEMİDİR.

Radyoterapi son yıllarda dünyada ve ülkemizde büyük ilerleme sağlanmış bir tedavi seçeneğidir. Yüksek teknoloji içeren cihazlar sayesinde sağlıklı doku maksimum düzeyde korunurken tümöre mümkün olan en yüksek doz verilmesi sağlanabilmektedir.

Halk arasında '' NOKTA ATIŞ '' olarak bilinen sadece tümör ve çevresindeki riskli bölgeyi sınırlı alanlardan yüksek dozda tedavi etmeyi amaçlayan yöntemler modern tedavi cihazlarının yanı sıra deneyimli doktor kadrosu, hassas bir fizik planlama ve ustalaşmış bir teknisyen kadrosu gerektirmektedir.

Kliniğimizde bulunan ve dünyada sayılı merkezde kullanılan ELEKTA VERSA HD cihazı mesleğinde uzun yıllardır hizmet veren doktor, medikal fizikçi ve teknisyen kadrosu ile hastalara hizmet vermektedir.

Kanser tedavisinde en önemli aşama hangi hastaya hangi tedavinin uygun olacağının saptanmasıdır. Mülti disipliner yaklaşım tedavide olmazsa olmazlardandır. Bu nedenle merkezimizde her hasta tedavi öncesinde cerrahi, medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, ve nükleer tıp dallarından üniversite eğitim kadrosunda yer alan deneyimli doktorların yer aldığı ''TÜMÖR KONSEYİ'' nde detaylı olarak değerlendirilmekte, bu sayede '' KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ'' belirlenmektedir.

ELEKTA VERSA HD AVANTAJLARI

VERSA HD, kanser tedavisinde standartları değiştiren, bazı tümör tedavilerinde çığır açan en yeni jenerasyon ışın tedavisi teknolojisidir.

GammaKnife, CyberKnife gibi  cihazlarının yapabildiği SRS ve SBRT tedavilerini daha kısa sürede yapabilmesinin yanı sıra 3B KONFORMAL RADYOTERAPİ, IMRT, IGRT ve VMAT tedavi yöntemlerini de hızlı ve hassas bir şekilde yapabilmektedir.

5 kat daha az doz sızıntısına sahip Multi-Leaf-Collimator  yapısı sayesinde, sağlam organların radyasyondan etkilenmesini en aza indirir ve ikincil kanser oluşum risklerinde en düşük değerlere sahiptir. Bu da özellikle ÇOCUKLUK ÇAĞI TÜMÖRLERİNDE önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Bununla birlikte alanında en yüksek yaprak sayısına sahip ( 160 adet )  alan şekillendiricisiyle (MLC), hedef hacmin şeklini daha iyi kapsamakta ve sağlam organların alacağı doz miktarlarını azaltmaktadır.

Son sürüm Tedavi Planlama Sistemiyle ( TPS ) PET/CT, MR ve CT görüntülerinin füzyonunu yapıp hedef ve kritik organların yerinin belirlenmesini yüksek doğrulukla mümkün kılar, böylece en doğru tümör hedefinin saptanması sağlanabilir.

Dünyaca altın standart olarak kabul görmüş Monte Carlo Algoritma tabanlı çalışan MONACO TPS ile hastaya verilen dozlar en doğru ve en hassas şekilde hesaplanabilmektedir.

Conebeam CT (Düşük doz volumetrik BT) ile tedavi süresince her gün hastanın pozisyonu kontrol edilip milimetrik düzeyde hatalar düzeltilip hastanın her gün en doğru pozisyonda tedavi olması sağlanır, aynı zamanda tedavi esnasında tümör küçülmesi Conebeam CT ile tesbit edilip ''Adaptif Radyoterapi '' , yani alan küçültülerek sağlam dokuların fazla doz alması azaltılabilir.

 

VERSA HD ile Radyocerrahi (Işın ile ameliyat) yapabilmek mümkün müdür?

ELEKTA VERSA HD, lineer hızlandırıcı tabanlı Radyocerrahi (ışın ile ameliyat) yapabilen üstün bir cihazdır, aynı zamanda Radyoterapi endikasyonu olan her türlü hastanın tedavisine yüksek hassasiyet ile olanak sağlamaktadır.

Filtresiz tedaviye olanak sağlayan 6FFF ve 10 FFF foton enerjileri ile, filtreli enerjilerin 4 katına kadar doz hızına ulaşabilmektedir. Bu sayede çok bazı cihazlarda çok uzun süre hastanın tedavi odasında kalmasına yol açan Radyocerrahi tedavileri bile 5-20 dakika arasında uygulanabilmektedir.

Alanında en yüksek sayı olan 160 adet alan şekillendirici’ye (MLC) sahip olması ile, hedef hacmin şeklini daha iyi kapsamakta ve sağlam organların alacağı doz miktarlarını azaltmaktadır.

Dünyaca kabul görmüş hassas hesaplamaları yapabilen Monte Carlo algoritmasına sahip tedavi planlama sistemi ile, hastaya verilen dozlar en doğru şekilde hesaplanabilmektedir.

Filtresiz tedaviye olanak sağlayan (FFF) enerjileri sayesinde, filtreli enerjilerin 4 katına kadar doz hızına ulaşabilmektedir. Radyocerrahi (ışın ile ameliyat) tedavisi görecek hastalara hızlı ve hassas bir şekilde tedavi uygulayabilmektedir.

Hastaları tanıyan Identify sistemi ile hasta konumlandırmasını en üst düzeyde güvenlik ile yapmaktayız.

“Yüksek Doz Oranı” modu tedavi süresini kısaltıyor.

Cihazın “Yüksek doz oranı” modu eski nesil lineer hızlandırıcılara göre üç kat fazla maksimum doz oranı sağlamaktadır. Versa HD, yüksek doz oranı uygulama seçeneğiyle, tedavi süresine kısaltırken başarı oranını arttırmaktadır.

ÜSTÜN TEKNOLOJİK ÖZELLİKLERİ

  • Volümetrik ayarlı ark terapi ( VMAT ) Yoğunluk ayarlı radyoterapi ( IMRT )  görüntü kılavuzluğunda radyoterapi ( IGRT ) üç boyutlu konformal radyoterapi ( 3B-KRT )  ve stereotaktik radyoterapi ( SRS _ SBRT )  tek cihazda birçok tedavi olanağı sağlar.
  • Elekta Agility® MLC ile tam entegre; 40 cm x 40 cm tam alan boyunca 160 x 5 mm koruma yaprakları sayesinde hedef tümörün şekli en keskin şekilde belirlenir.
  • Yüksek koruma yaprağı hızıyla tedaviler daha hızlı verilebilir.
  • Sağlıklı doku dozlarında  önemli derecede azalma sağlar.

 

.İLERİ TEKNOLOJİ, DENEYİMLİ KADRO VE DOĞRU YÖNTEMLE ‘’KALİTE ‘’ yi doğurur

 

Radyasyon Onkolojisi Tanıtımı