Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Teknoloji

Yaklaşımımız

General Electric’in geniş cihaz portföyünün yer aldığı bir referans merkezi konumunda olacak hastanemiz, Türkiye’de sağlık sektörünün hizmetine ilk defa sunulacak yüksek teknolojili bazı cihazları da barındırarak AR-GE çalışmalarına olanak sağlayacak.. Teknolojik olarak global bakış açısı ile hareket ettiğimiz, hizmet kalitemiz ile örtüşen; sağlıkta dünya teknolojisi arayanlar için alt yapısını başından itibaren öncü olacak şekilde planladığımız bir hastanemiz General Electric ile referans anlaşması imzaladı. Bu yatırım sürecinde hastalarımızın doğru tanıya en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmaları amacıyla, yüksek teknolojideki cihazlara odaklandık. Geniş ve üst düzey teknolojili cihaz portföyü ile GE Sağlık’ın, bu alanda ihtiyaçlarımızı en etkin şekilde belirleyerek iş ortağımız olmasından, deneyimi ve teknolojisi ile öne çıkan GE ile işbirliği yapmış olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.

CT Cihazı: 128 kesitli üst düzey Bilgisayarlı Tomografi Cihazı

Vücutta incelenen bölgenin kesitsel görüntülenmesini sağlayan cihaz karaciğer, pankreas, adrenal bezler, akciğerler ve kemiklerdeki kanserlerin saptanması ve bunlar hakkında bilgi edinilmesinde oldukça yararlıdır.

Anjiyo Cihazı

İnsan vücudundaki tüm damarların, içlerine yüksek yoğunlukta bir madde verilerek grafilerinin çekildiği “anjiyo” yeni cihazlarla çok daha az radyasyon ile gerçekleştirilebilmekte ve daha net sonuçlara ulaşılmaktadır. İleri teknoloji anjiyo cihazları Türkiye’de ilk kez Okan Üniversitesi Hastanesi’nde kullanılmaktadır.

PET-CT Cihazı: 4-Ring Discovery IQ cihazı

En güncel onkoloji teşhis teknolojisi olan Pet-CT pozitron emisyon tomografisi ve bilgisayarlı tomografinin birleşiminden oluşan bir görüntüleme cihazıdır. Bir kitlenin iyi ya da kötü huylu ayrımı hakkında bilgi verebildiği gibi, kanserin vücuttaki dağılımı hakkında da önemli veriler sağlamaktadır. Hastanemizde kurulu PET-CT cihazı Türkiye’deki ilk 4-Ring Discovery IQ cihazıdır.

Contrast Spectral(CESM) Mamografi Cihazı

Tüm görüntüleme ve tanı yöntemleri içinde meme kanserini en erken saptayabilen yöntemdir. Hastanemizde bulunan mamografi cihazı, Contrast Spectral(CESM) özelliği ile üç boyutlu ve net görüntü kalitesi sunmaktadır.

MR Cihazı

Teknik olarak alanının en kuvvetli alt yapısına sahip MR cihazı beyin uygulamalarında sessiz MR teknolojisine sahip olup, üstün aplikasyonlarla güçlendirilmiştir. Radyasyon içermeyen bir teknik olan MR’la, özellikle yumuşak dokuların görüntülenmesinde başarılı sonuçlar alınmakta, diğer yöntemlerle tespit edilemeyen pek çok kanser odağı yakalanabilmektedir.

Elekta HD Versa!

Kanserden Korkmayın Artık Teknoloji Var!

Merkezimizde kullanılan Elekta HD Versa cihazı alanında en yüksek sayı olan 160 adet alan şekillendiriciye (MLC) sahip olması ile hedef hacmin şeklini daha iyi kapsamakta ve sağlam organların alacağı doz miktarlarını azaltmaktadır. Yine alanında en yüksek MLC (alan şekillendirici) hızına sahip olması sayesinde diğer cihazlara göre tedavi süresini kısaltmaktadır.

5 kat daha az sızıntı doz geçirgenliğine sahip kolimatör yapısı sayesinde, sağlam organların radyasyondan etkilenmesinin en aza indirir ve ikincil kanser oluşum risklerinde en düşük değerlere sahiptir. Bu da özellikle ÇOCUKLUK ÇAĞI TÜMÖRLERİNDE önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Artık Modacılar Gibi Kişiye Özgü Tedavi Yapılıyor!

Geçmiş yıllarda tedavi ettiğimiz bölgeyi net olarak göremediğimiz için çok geniş alanlar kullanıyorduk böylece tümörü tedavi edebilmek için gereğinden büyük bölgeye radyoterapi uyguluyorduk yani herkese XL elbise giydiriyorduk, ancak şu an kullandığımız Elekta HD Versa cihazında bulunan coneBeam CT bize her gün tedavi ettiğimiz bölgeyi net bir şekilde gösterdiği için her hastaya en uygun, ''haute couture'' tedaviyi yapabilir hale geldik. İGRT olarak adlandırılan bu tedavi sayesinde sadece tümöre yüksek doz verirken sağlam dokuyu maksimum oranda koruyabiliyoruz.

Radyoterapi İle Kansız Ameliyat

Herhangi bir nedenle ameliyat olamayan erken dönem akciğer tümörleri Elekta HD Versa ile radyo-cerrahi yöntemi kullanılarak 1-3 günde halk arasında ''nokta atış'' diye adlandırılan sadece tümör bölgesine çok yüksek doz verilerek cerrahiye yakın başarı ile tedavi edilebilmektedir. Böylece eski yıllarda cerrahi yapılamayan ve tedavi edilemeyen akciğer kanseri olguları ameliyat olanlarla yakın şifaya kavuşabilmektedirler.

Radyoterapi Artık Daha Kısa Süren Bir Tedavi

Bilindiği gibi radyoterapi 5 ila 8 hafta sürebilen bir tedavi iken Elekta HD Versa ve benzeri cihazlar üstün teknoloji özellikleri sayesinde 3 veya 5 tedavide eskiden uzun sürelerde yapılan tedavileri kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapabilmektedir. Uygun prostat kanserli hastalara 5 günlük tedavide normalde 8 hafta süren tedaviyi gerçekleştirebiliyoruz ve hasta hastanede daha kısa kalıp normal hayatına dönebiliyor.

Beyin ve vertebra ( omurga ) metastazlarında çevre doku ve omurilik bölgesine zarar vermeden bir günde verilen yüksek doz radyoterapi hem çok hızlı ve uzun süreli ağrı kontrolü sağlıyor hem de sağlam beyin dokusuna zarar vermiyor.

Teknoloji Sürat Getiriyor

Elekta HD Versa ve benzeri cihazlarda diğer cihazlarda uzun süren streotaktik ve İMRT tedavileri 2-3 kat daha hızlı gerçekleşmekte böylece özellikle ağrılı hastalarda cihazda uzun süre hareketsiz kalmanın getirdiği sorunlarla karşılaşmadan hızlı güvenli bir tedavi yapılabilmektedir.