Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Tüp Bebek Merkezi Seçiminin Önemi Nedir?

Tüp Bebek Merkezi Seçiminin Önemi Nedir?

Tüp bebek merkezinin önemi nedir?

Bu yöntem genellikle 1 yıl gibi bir süredir korunmasız ilişkiye rağmen, gebeliğin gerçekleşmemesi neticesinde tercih edilen bir uygulamadır. Özellikle son yıllarda, tüp bebek klinikleri yerine, tam donanımlı tüp bebek merkezlerinin tercih edilmesi ile ciddi anlamda başarılı sonuçların elde edildiğini göstermiştir. Kısırlık tanısı konulmuş eşlere tam donanımlı bir tüp bebek merkezinde yapılan ön değerlendirme muayenesi ve takiben istenilen lavoratuvar testleri ve görüntüleme yolu tetkikleri ile tedavinin başlangıç aşamasına geçilir. Tüp bebek tedavisi çoğu zaman aşılamadan sonra yapılmaktayken, bazı zamanlarda da direkt olarak tercih edilebilir. Bu sebep ile tüp bebek tedavisinde kişiye özgü tedavi yapılabilen tüp bebek merkezi tercih edilmesi son derece önem arz etmektedir.

Tüp bebek merkezi seçiminin önemi nedir?

Tüp bebek tedavisinin olumlu sonuca ulaşmasında en önemli etkenlerden biri; sınırlı hizmet veren tüp bebek klinikleri yerine, akademik uzman kadrosu ile ön planda olan tüp bebek merkezlerinin tercih edilmesidir. Tüp bebek alanındaki tüm yeni ve gelişmiş ileri tetkik uygulamalarına öncülük yapan Okan Üniversitesi Hastanesi, tecrübeli akademik hekim kadrosu ve dünya standartlarındaki üstün donanımlı alt yapısı ile hizmet vermektedir.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, tüp bebek merkezi seçiminde mutlaka teknolojisini ve ileri tanı-tedavi yöntemlerini değerlendirerek, dünya standartlarında bir donanıma sahip olan tüp bebek merkezlerini seçmelidirler. Kişiye özgü tedavi planlaması yapan Okan Üniversitesi Hastanesi Tüp Bebek Merkezi, kadın ve erkek bireylerde çocuk sahibi olmalarını engelleyen tüm etkenleri detaylı inceleyerek, kısırlık tedavisi için geliştirilen ileri düzeyde teknikler kullanmaktadır.

Tüp bebek merkezi öneri ve tavsiyesi alınırken mutlak suretle tüp bebek merkezinin dünyanın standartlarında örnek olarak gösterilen bir merkez olması dikkate alınmalıdır. Okan Üniversitesi Hastanesi Tüp Bebek Merkezi; etik ve kalite standartlarıyla evrensel tedavi yöntemleri sunmaktadır.

Tüp bebek tedavisi süreci nasıl başlar?

Tüp bebek tedavisi için bir uzman doktor ile görüşmek üzere hastanemize başvuru yaptığınızda, size fiziksel ve duygusal olarak fedakarlık gerektirebilecek birden fazla tahlil ve test uygulanır. Bu testlerin öncesinde sizlere yapılmış olan tetkik ve tedaviler araştırılır. Böylelikle; hem nedenlere yönelik bir düşünce elde edinilir; hem de yapılmış olan tetkiklerin tekrarlanmaması engellenir. Tüp bebek tedavisinin ilk görüşme muayenesine eşlerin birlikte katılım göstermesi ve durumlarının değerlendirilmesi tedavi süreci için oldukça önem arz etmektedir. Tüp bebek tedavisinin ilk aşaması olan testler bölümüne geçilir ve var olan sorunun sebepleri araştırılmaya başlanır. Eğer kadın bireyin tedavi sürecinden önce yaptırması gereken bir operasyon var ise, bu konular üzerine değerlendirmeler yapılır. Doğumsal, rahim sorunları, miyomlar ve polipler histeroskopi veya laparoskopi işlemi ile tedavi edilir.

Benzer Yazılar

Kızlık Zarı Dikimi
Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi, bekaretini kaybetmiş kadınların tekrar ilişkiye girdiklerinde kanama olması açısından yapılan bir ameliyattır.

Devamı

Kısırlığa Yol Açan Nedenler
Kısırlığa Yol Açan Nedenler

Bir sene boyunca korunmadan cinsel ilişkiye girilmesine rağmen çocuk sahibi olamama durumuna kısırlık denilmektedir.

Devamı

Hamilelikte Magnezyum Eksikliğine Dikkat!
Hamilelikte Magnezyum Eksikliğine Dikkat!

Hamilelik döneminde, vücudun ihtiyacının arttığı minerallerden birisi de kuşkusuz ki magnezyumdur!

Devamı

NST (Nonstress Testi) Nedir?
NST (Nonstress Testi) Nedir?

Gebelik takibinde çok sık kullanılan bir testtir. Bebeğin anne karnındaki iyilik halini değerlendirmede kullanılan teste nonstress test denir.

Devamı

Gebelik Diyabetinde Kimler Risk Altında?
Gebelik Diyabetinde Kimler Risk Altında?

Gestasyonel diyabet bilinen diğer adıyla gebelik şekeri; ilk defa gebelikte saptanmış kan şekeri yüksekliği demektir. Genellikle 24. Haftadan sonra, bebeğin plasentası tarafından salgılanan hormonlar sebebiyle gerçekleşmektedir.

Devamı

Doğum Sonrasında Görülen Kanamalar Kabusunuz Olmasın!
Doğum Sonrasında Görülen Kanamalar Kabusunuz Olmasın!

Kanama miktarı dikkatle takip edilmeli, doktorun normal olacağını söylediği miktardan fazla kanama tespit edilirse hemen bir uzmana başvurulmalı.

Devamı

Yumurtalık Kisti
Yumurtalık Kisti

Yumurtalık kistlerinin bazıları minimaldir ve belirtilere sebep olmazlar. Bazıları ise kendi kendine geçer.

Devamı

Tüm Bilinmeyenleriyle Menopoz!
Tüm Bilinmeyenleriyle Menopoz!

Kemik sağlığı için düzenli olarak, kemik mineral yapısını destekleyici multivitaminler kullanın.

Devamı

Vajinal Enfeksiyon Deyip Geçmeyin
Vajinal Enfeksiyon Deyip Geçmeyin

Hemen hemen kadınların çoğunluğunda görülen vajinal enfeksiyonlar; koku, yanma ve akıntılar ile kendini belli ediyor.

Devamı