Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Tüm Vücut MR Paketi

Tüm Vücut MR Paketi

Tüm Vücut MR ile Hangi Organlar Taranıyor?

 

Tüm vücut MR ile taramaya beyin ile başlanıyor. Ardından boyun ve göğüs kafesi çekimi yapılıyor. İşleme karaciğer, pankreas, böbrek, böbrek üstü bezi gibi karın içi diğer organların incelenmesi ile devam ediliyor. Erkeklerde prostat, kadınlarda rahim ile yumurtalıklar da incelemeye dahildir. Ayrıca kemikler ve kaslar da aynı seansta MR ile görüntülenebiliyor. Bununla birlikte meme, prostat ve gastrointestinal sisteminin tümör taramasında, erken dönem bulguları gözden kaçırmamak için mutlaka bilinen diğer klasik tarama yöntemleri ile birlikte kullanılması gerekiyor.

 

Tüm Vücut MR Ne Tür Avantajlar Sağlar?

 

En önemli avantajı radyasyon içermeyen ve yan etkisi olmayan bir tarama metodu olmasıdır. Sağlıklı

insanlarda kanser gibi tümoral hastalıkların henüz bulguları oluşmamış iken, hastalığın saptanmasını

sağlayabilir.

 

Bu Hizmetten Neden Yararlanmalıyım?

 

Klasik radyolojik check up incelemelerine dahil olmayan beyin dokusu ve kas iskelet sistemi incelemeye dahil edilir. Karın içindeki organlar karaciğer, pankreas, dalak, böbrek ve böbrek üstü bezleri başta olmak üzere klasik radyolojik check-up’a göre daha ayrıntılı olarak görüntülenir. Bunlara ek olarak genital ve üriner sistemin diğer  organları da incelemeye dahildir.

 

Yaş Sınırı Var mıdır?

 

Risksiz bir tarama metodudur ve sağlık durumu elveren, MR cihazında hareketsiz durabilecek tüm kişiler(çocuklar dahil) diledikleri takdirde bu yöntemi kullanabilir.

 

Kaç Kiloya Kadar Uapılabilir?

 

Genellikle 120 kiloya kadar olan hastalara yapılabilmektedir (bu sınır MR cihazına göre değişebilmektedir).

 

Kimler MR Cihazı ile Taranamaz?

 

Kalp pili (pacemaker), işitme cihazı, vücudunda mermi, şarapnel, saçma benzeri metalik yabancı cisim olan kişiler ile MR uyumsuz donanım, cihaz ve protez taşıyan kişiler MR ile taranamaz.

Detaylı bilgi ve randevu almak için tıklayınız.

Benzer Yazılar

TSH Nedir?
TSH Nedir?

TSH, hipofiz bezinin ön kısmında bulunan hücrelerden salgılanan ve tiroit bezindeki hücrelerin gelişimini kontrol etmede rol alan bir hormondur.

Devamı

VIP Check-Up Paketi
VIP Check-Up Paketi

Check-up, sağlıklı bireylerin sağlık durumlarının genel değerlendirilmesi ve henüz şikayete yol açmamış olası bir hastalığın tarama ile erken tanısıdır.

Devamı

Tüm Vücut MR Paketi
Tüm Vücut MR Paketi

Tüm vücut MR ile taramaya beyin ile başlanıyor. Ardından boyun ve göğüs kafesi çekimi yapılıyor. İşleme karaciğer, pankreas, böbrek, böbrek üstü bezi gibi karın içi diğer organların incelenmesi ile devam ediliyor.

Devamı

Ürik Asit Nedir? Ürik Asit Nasıl Düşer?
Ürik Asit Nedir? Ürik Asit Nasıl Düşer?

Pürin; sucuk, pastırma, sosis, salam, kabuklu deniz ürünleri, küçük balıklar, kırmızı et, kuru fasulye, buğday, baklagiller, mayalı içecekler, çay ve kahve gibi yiyecek içeceklerin tüketilmesinden alınır.

Devamı

Kadın Sağlığı Paketi
Kadın Sağlığı Paketi

Kadın hastalıklarından korunmak ve kaliteli bir yaşama sahip olmak için bilinçli olmak ve düzenli olarak jinekolojik kontrollerden geçilmesi büyük önem taşıyor.

Devamı

Sedimantasyon Hızı (ESR) Nedir?
Sedimantasyon Hızı (ESR) Nedir?

Kırmızı kan hücreleri olarak bilinen eritrositler, kanda sayıca en fazla miktarda bulunan hücredir. Solunum sisteminin vücut içerisinde aldığı hava, eritrositlerin yardımıyla vücudun doku ve organlarına taşınmaktadır.

Devamı

Hemogram (Tam Kan Sayımı) Nedir?
Hemogram (Tam Kan Sayımı) Nedir?

Hemogram; kandaki hücre sayısını ve oranlarını tespit etmeye yarayan bir kan testidir. Kan dolaşımındaki hücrelerin kemik iliğinde üretiliyor olması sebebiyle aslında kemik iliğinin değerlendirilmesine de olanak tanır.

Devamı

PA Akciğer Grafisi Nedir?
PA Akciğer Grafisi Nedir?

Posteroranterior akciğer grafisi olarak kısalttığımız PA akciğer grafisi; göğüs boşluğunun görüntülemesin ve değerlendirilmesi sürecinde en sık kullanılan yöntemdir.

Devamı

GGT (Gama Glutamil Transferaz) Yüksekliği Ne Anlama Gelir?
GGT (Gama Glutamil Transferaz) Yüksekliği Ne Anlama Gelir?

Böbrek, karaciğer, dalak, safra kesesi ve pankreasta bulunan bir enzim olan gama glutamil transferaz, karaciğer sağlığı hakkında bilgi vermektedir.

Devamı

SGOT (AST) ve SGPT (ALT) Değerleri Nedir?
SGOT (AST) ve SGPT (ALT) Değerleri Nedir?

Alanin aminotransferaz (ALT), bir enzim türüdür. Aynı zamanda “serum glutamik piruvik transaminaz” (SGPT) olarak da isimlendirilir. Öncelikli olarak karaciğerde, az miktarda ise böbrek ile diğer bazı organlarda bulunmaktadır.

Devamı

Bölüm Doktorlarımız