Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Saç Dökülmesi İçin Tedavi Yöntemleri

Saç Dökülmesi İçin Tedavi Yöntemleri

Saç dökülmesinin tanısı nasıl konulur?

Öncelikli olarak; bir Dermatoloji uzmanına muayene olunması ve saç dökülmesine neden olan faktörlerin doğru bir şekilde belirlenmesi gerekir. Bu aşamadan sonra size en uygun tedavi planı doktorunuz tarafından oluşturulacaktır.

Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Saç dökülmesi olan kişilerin; saç ve saç derisine zararı olacak saç bakım ürünlerinden kaçınmaları gerekmektedir. Özellikle; protein ile zengin beslenme düzenine geçilmesi oldukça önemlidir. Eğer; saç dökülmesinin nedeni, vitamin eksikliğinden kaynaklanıyor ise eksik vitaminler için mutlaka takviye alınmalıdır. Ama; saç dökülmesinin nedeni tiroit ya da farklı bir hastalık ise öncelikli olarak bu hastalıkların tedavisi yapılmalıdır.

Saç dökülmesinin önüne geçmek için çeşitli tedavi yöntemleri vardır. İlaç tedavisi ve saç mezoterapisi, bu tedavi yöntemlerinden yalnızca iki tanesidir.

  1. İlaç tedavisi

Saç dökülmesinin önlenmesi ve var olan saç köklerinin kalınlaşması için; FDA onaylı ilaçlar, doktor kontrolünde uygulanabilmektedir. İlaç tedavisi; saçların incelerek zayıfladığı bölgelerde ve henüz yeni başlamış hafif ve orta dereceli saç dökülmeleri için oldukça faydalıdır. İlaç tedavisinin sağladığı faydalar şunlardır:

  • Saç kökü sayısını artırır.
  • İncelmiş saç tellerini kalınlaştırır.
  • Saçların daha fazla dökülmesini engeller.

Başın ön ve üst bölgelerinde meydana gelen tüm saç kayıpları için, ilaç tedavisinin etkisi yok denecek kadar azdır. Çünkü; tam saç kayıplarında, saç kökü hücreleri öldüğü için yeni saç kökleri üretemez. Dolayısıyla; ilaç tedavisinden beklenilen sonuç alınamaz.

  1. Saç mezoterapisi

Saç mezoterapisi, saç dökülmesi için oldukça sık tercih edilen ve çok etkili olan bir tedavi yöntemidir.  Bu yöntem; saçın sağlıklı büyüyerek gelişebilmesi için ihtiyaç duyulan; vitamin, antioksidan, mineral ve dolaşım düzenleyici maddelerin, mikro iğneler yardımıyla saç derisine enjekte edilmesi işlemidir. Ortalama 1 santimetre mesafeler ile enjekte edilir. Takiben ise saç derisine masaj yapılarak, eşit bir şekilde yayılması sağlanır.

Saç mezoterapisi, erkek ve kadın bireylere rahatlıkla uygulanabilir. Ortalama 5 ila 10 seans, 5 gün aralıklarla yapılır ve işlem esnasında hiçbir ağrı hissedilmez. Her yıl bir kür şeklinde yapılan saç mezoterapisi, saç dökülmesini gözle fark edilir şekilde azaltır. Böylece; yeni saç köklerinin daha güçlü çıkması sağlanmış olur.

Benzer Yazılar

Kısırlığa Yol Açan Nedenler
Kısırlığa Yol Açan Nedenler

Bir sene boyunca korunmadan cinsel ilişkiye girilmesine rağmen çocuk sahibi olamama durumuna kısırlık denilmektedir.

Devamı

İlaç Tedavisi İle Sertleşme Bozukluğuna Son!
İlaç Tedavisi İle Sertleşme Bozukluğuna Son!

Erkeklerde sertleşme problemi her ne kadar ileriki yaşlarda ortaya çıkan bir problem olarak bilinse de genç yaşta da görülebilmektedir.

Devamı

Kemik Erimesi Gençlerde Görülebilir Mi?
Kemik Erimesi Gençlerde Görülebilir Mi?

Kemik erimesi bir diğer adı ile Osteoporoz vücut çok fazla kemik kaybına uğradığında veya çok az kemik oluşumunda ortaya çıkan kemik hastalığıdır.

Devamı

Cinsel Yolla Bulaşan Bu 8 Hastalığa Dikkat!
Cinsel Yolla Bulaşan Bu 8 Hastalığa Dikkat!

Frengi; cinsel yol ile bulaşan yaygın hastalıklardandır. Genital bölge, anal bölge ve dudaktaki lezyonlar aracılığıyla bulaşabilmektedir.

Devamı

Gastroskopi Nedir?
Gastroskopi Nedir?

Son yıllarda yanlış beslenme alışkanlıkları ve hareketsizlik mide ve bağırsaklarda olumsuz etkilere neden oluyor. Sindirim sistemi tanı ve tedavisinde kullanılan, ucunda kamera bulunan bir cihazla organların incelenmesine endoskopi denilirken,

Devamı

Ramazan Ayında Alınan Kilolara Bu Detoks ile Elveda!
Ramazan Ayında Alınan Kilolara Bu Detoks ile Elveda!

Eğer ki Ramazan ayını fazla kilolarınız ile tamamlamışsanız, sizler için metabolik hızı artırmaya yardımcı olacak bir detoks programı uygulayabilirsiniz.

Devamı

Hangi Besinler Ödem Atmaya İyi Gelir?
Hangi Besinler Ödem Atmaya İyi Gelir?

Vücutta ödem neden oluşur? Ödem atıcı yiyecekler ve tarifler nelerdir?

Devamı

Kalp Yetmezliğinden Kurtulmak Sandığınız Kadar Zor Değil!
Kalp Yetmezliğinden Kurtulmak Sandığınız Kadar Zor Değil!

Kalp yetmezliğinin 2 türü vardır. Daha doğrusu kalbin sağ ve sol tarafı vardır. İkisi ayrı ayrı görevlere sahiptir. Kalbin sağ tarafı vücuttan gelen kirli kanı akciğerlere gönderir.

Devamı

Kemiklerin Kırılgan Olmasına Neden Olan Faktörler
Kemiklerin Kırılgan Olmasına Neden Olan Faktörler

Kemik, vücudu oluşturan dokuların en sert yapısıdır.

Devamı