Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Penis Protezi İle Sağlıklı Cinsel Hayat Mümkün

Penis Protezi İle Sağlıklı Cinsel Hayat Mümkün

Penis Protezi İle Sağlıklı Cinsel Hayat Mümkün!

Sertleşme sorunsalı, penisin kadın cinsel organına girişine yeterli olmayan sertleşme ve bunun sürdürülebilmesinin yetersiz olduğu durumlardır. Bu sorun 40 yaş üzerinde ki yaş aralığındaki erkeklerin %52’sinde görülebilmektedir. Sertleşme bozukluklarının cinsel hayatı engellediği durumlarda, başvurulan ilaç tedavileri ve damar ameliyatlarının karşılık vermediği veya sakıncalı olduğu tanısı konulan durumlarda penis protezi ameliyatları uygulanabilir. Bu ameliyatlara hazırlıkta hastaya kan testi ardından, renkli ultrasonografi yapılır. Sertleşme güçlüğü artan hastalarda penis içine aktarılan ilaçlarla test yapılabilir. Daha sonra uygun görülen hastalara sertleşme sorununu gidermek için penis protezi mutluluk çubuğu kullanılabilir.

Penis Protezi Taktırdım, Çocuğum Olabilir Mi?

Boşalma ve sertleşme yaşayan hastaların en çok merak ettiği durumlardan biride “Çocuk sahibi olabilir miyim?” sorusudur. Penis protezi cinsel ilişki sonrası sperm miktarını etkilememektedir. Böylelikle mutluluk çubuğu takılmadan önce sperm miktarı hangi yönde seyir ediyorsa, sperm oranında bozukluk yoksa takıldıktan sonra da rahatlıkla çocuk sahibi olabilirsiniz.

Cinsel İsteksizliğim Var, Penis Protezi İle Cinsel İsteğim Artabilir Mi?

Cinsel ilişki öyküsünü öncelikli olarak cinsel istek ardından penisin sertleşmesi son olarak boşalma ve orgazm olarak sıralayabiliriz. Bu kişinin hormonel duygularıdır. Penis protezi ise bu akışta penisin ereksiyon olabilmesi yani penisin sertleşmesine yardımcı olabilecek alettir. Mutluluk çubuğu yani penis protezi cinsel ilişkiyi olumlu yönde etkilemediği gibi olumsuz yönde de etkilememektedir. Psikolojik alanda baktığımızda sertleşme sorunu yaşandığında isteksizlik olağan durumdur. Mutluluk çubuğu hastalara yeniden bir güven verebilir. Bu durumda cinsel isteğe daha fazla haz duymalarını sağlayabilir.

Kaç Tip Protez Var?

Protezler iki tipte açıklanabilir. Bunlar; bükülebilir ve şişirebilirdir. Protezler hastanın öyküsü dinlendikten sonra doktor tarafından hastanın rahatlığı ve memnuniyetine bakılarak karar verilir. Hastanın da rahat kullanabileceği bir teknik seçilir.

Ameliyat Sonrası Ne Yapmalıyım, İlişkiye Girebilir Miyim?

Ameliyat genelde hastanede 1 gün kalmayı gerektirir. Taburcu olan hastalarımız 1 hafta sonra kontrole gelmelidirler. Hastalarımızın partnerleri ile girecekleri ilişkilerini ise iyileşme süresince 4-8 haftaya kadar önermekteyiz. Bu süre hastanın direncine göre daha da azalabilir.

Benzer Yazılar

Mucizevi Güç: Su!
Mucizevi Güç: Su!

Suyun yaşamımızdaki katkısı büyük. Öyle ki; su olmadan organlarımızın çalışabilmesi ve yaşamımızı devam ettirmemiz mümkün değil! Su, bizim vazgeçilmez yaşam gücümüz. Vücudumuzun yaklaşık yüzde 60’ını oluşturuyor ve her şeyin problemsiz bir şekilde çalışmasını sağlıyor.

Devamı

Hepatit B Virüsüne Dikkat!
Hepatit B Virüsüne Dikkat!

Hepatit B, hafif bir rahatsızlıktan yaşam boyunca süren, siroz ve karaciğer kanserlerinin görülmesine sebebiyet veren, farklı sonuçlar doğurabilen bir karaciğer hastalığıdır.

Devamı

Kısırlık Oranı Artıyor! Uzmanlar Uyarıyor!
Kısırlık Oranı Artıyor! Uzmanlar Uyarıyor!

Çocuk sahibi olmak isteyen yaklaşık 7 çiftten biri, ne yazık ki çocuk sahibi olamamakta ve bu çiftlerin de yaklaşık 3’de 1’inde sorun yalnızca erkek kaynaklı olmaktadır.

Devamı

Tifo Ve Paratifo Hastalıklarına Dikkat!
Tifo Ve Paratifo Hastalıklarına Dikkat!

Tifo, sistemik bir enfeksiyon hastalığıdır. Bu hastalığa Salmonella typhi bakterisi sebep olur. İnsanlara özgü olan bu hastalıkta; karın ağrısı, yüksek ateş, şuur bulanıklığı, baş ağrısı gibi belirtiler ortaya çıkar.

Devamı

Kegel Egzersizleri Nedir? Nasıl Yapılır?
Kegel Egzersizleri Nedir? Nasıl Yapılır?

Kegel egzersizleri bilinen diğer adıyla pelvik taban egzersizleri, kadınlarda vajina etrafındaki kasların güçlendirilmesi için yapılan egzersizlerdir. Kegel egzersizleri düzenli yapıldığı takdirde; bu kaslar kuvvetlenerek idrar kaçırma, rahim sarkması gibi birçok sorunun önüne geçer.

Devamı

Varikosel Baba Olmanıza Engel Değil!
Varikosel Baba Olmanıza Engel Değil!

Varikosel, kısırlık problemi yaşayan kişilerin hemen hemen %30’u ile %40’ında görülen, testisteki toplardamarların varisleşmesi yani damar genişlemesi durumudur.

Devamı

Erkeklerde Cinsel İktidarsızlığın Fiziksel ve Psikololojik Nedenleri
Erkeklerde Cinsel İktidarsızlığın Fiziksel ve Psikololojik Nedenleri

İktidarsızlık; penisin, cinsel birlikteliği sağlayacak kadar yeterince sertleşememesi durumudur.

Devamı

Testis Hastalıkları
Testis Hastalıkları

Varikosel, yumurtalık torbasının kenarında bulunan damarlara denir. Yaklaşık olarak erkeklerin %15’inde varikosel rahatsızlığı görülmektedir.

Devamı

Lazer İle Taş Kırma Nasıl Yapılır? Mesane Taş Kırma Uygulaması Riskli Midir?
Lazer İle Taş Kırma Nasıl Yapılır? Mesane Taş Kırma Uygulaması Riskli Midir?

Boşaltım sisteminde bazı durumlara bağlı olarak taş gibi istenmeyen oluşumlar görülebilir.

Devamı

Kortizon Nedir?
Kortizon Nedir?

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan kortizon, böbreküstü bezlerinde üretilen oldukça önemli bir hormondur. Vücuda birçok faydası olan ve ilaçlara da katılan kortizon, fazla kullanıldığında veya üretildiğinde ise pek çok ciddi hastalığa sebep olabilir.

Devamı