Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Ofisinizde Pozitif Bakış Açısına Sahip Olun!

Ofisinizde Pozitif Bakış Açısına Sahip Olun!

Çalışma ortamınız sizi rahat hissettirmeli…

İş hayatında artan rekabet; günlük yaşamın pek çok saatinin ofiste geçirilmesine neden oluyor. Evdeki konfor ve rahatlığı birebir ofiste yakalayabilmek çok mümkün olmasa da; birkaç konuya dikkat ederek bunu kısmen başarabilmek mümkün.

Pozitif bakış açısına sahip olun!

Zamanınızın büyük bir kısmı ofiste geçiyor olabilir, ofisiniz geniş değildir, güneş ışığını az alıyordur; ama unutmayın pozitif bir çalışma ortamı için öncelikle içinizin rahat olması gerekiyor. Bu yüzden bu soruları bir kenara bırakın ve içinizdeki Polyanna’ya izin verin!

Ofis materyallerinizi gözden geçirin!

Her gün kullandığınız ofis materyallerini gözden geçirin. Hepsi olmasa da değiştirilmesi gereken bazı materyaller olabilir. Örneğin; el sağlığınız için yastıklı bir mouse pad tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra; doğru tercih olmadığı zaman pek çok probleme yol açabilecek sandalyenizi de değiştirmeniz gerekebilir. Doğru sandalyenin kolları olmalı, sizi kucaklamalı ve bel bölgenizi de desteklemelidir. Bunun tam tersi olarak yanlış sandalye seçimi; başın önde, omuzların göğüs kafesinin gerisinde ve anormal omurga eğrisinin oluştuğu görüntüye yol açar.

Yarım saatte bir esneme hareketi yapın!

Ofiste hissedilen ağrı ve rahatsızlıklarının nedeni; uzun süre aynı pozisyonda kalmaya bağlı hareketsizliktir. Yarım saatte bir her saat başında; el bileği, omuz ve sırt için esneme hareketleri yapılmalıdır. Yapacağınız her bir hareketi yaklaşık 1 dakika boyunca sürdürün.

  • Omuz için; ellerinizi başınızın arkasında birleştirin. Bu pozisyonu koruyarak; dirseklerinizi olabildiği kadar arkaya doğru yavaş bir şekilde itin.
  • Üst gövde için;  sandalyenin ucuna oturun ve kollarınızı kırmadan sandalyenin arkasını sıkı bir şekilde tutun. Bu esnada belinizi dik tutun ve üst vücut bölgenizi esneyerek ileriye doğru itin.
  • Bacaklar için; oturun ve sandalyenin kenarından sıkı bir şekilde tutun ve bacağınızı havaya doğru kaldırın. Bacaklarınızı yükselttiğinizde; önce öne doğru, daha sonra geriye doğru, en son ise aşağıya indirin.

Bu egzersizler; gün içerisinde yaklaşık 400 kcal harcamanızı sağlayacaktır. 

Benzer Yazılar

Kemik İltihabının Sebepleri Nelerdir
Kemik İltihabının Sebepleri Nelerdir

Osteomiyelit; enfeksiyon nedeniyle kemik iliği ve çevresindeki kemiğin iltihaplanmasına verilen isimdir.

Devamı

Yaz Aylarında Spor Nasıl Yapılmalıdır?
Yaz Aylarında Spor Nasıl Yapılmalıdır?

Yaz aylarında spor yapmak için dışarıdaki açık mekanları seçiyorsanız; güneş ışınlarından çok etkilenmeyeceğiniz saat aralıklarını seçmelisiniz

Devamı

Doğru Ayakkabı Mutlu Çocuk!
Doğru Ayakkabı Mutlu Çocuk!

Doğru ayakkabı ile çocuğunuzun ayak sağlığını koruyarak, sakatlanma riskini de en aza indirebilmeniz mümkün.

Devamı

Acile En Sık Başvuru Nedeni Olan Ayak Bileği Burkulmalarını Önemseyin
Acile En Sık Başvuru Nedeni Olan Ayak Bileği Burkulmalarını Önemseyin

Eklem bağlarını ve kaslarını zorda bırakacak hareketlerin yapılması ayak bileği burkulmalarına yol açar.

Devamı

Karpal Tünel Sendromu Nedir?
Karpal Tünel Sendromu Nedir?

Karpal tünel sendromu aslında, ellerimizin bizlere yorulduğunu belli eden bir rahatsızlıktır. El, bilek ve parmaklarda gelişen sinir sıkışması ile kendisini gösteren karpal tünel sendromu; tedavisi çok basit olan, ancak tedavi edilmedi zaman ilerleyen bir rahatsızlıktır. Karpal tünel, sinir sıkışması olarak da bilinir.

Devamı

Çarpık Ayak Hastalığı Nedir?
Çarpık Ayak Hastalığı Nedir?

Çarpık ayak hastalığı (pes ekinovarus) kolayca tanı koyulabilen ve ayaklarda görülen

Devamı

Omurga Kırıkları Belirtisi ve Tedavisi
Omurga Kırıkları Belirtisi ve Tedavisi

Omurga kırıklarının belirtileri genel olarak boyun, sırt ve bel ağrısı ile kas spazmı gibi belirtiler ile seyrini göstermektedir.

Devamı

Menisküs Yırtıklarının Tedavisini Geciktirmeyin!
Menisküs Yırtıklarının Tedavisini Geciktirmeyin!

Diz eklemini oluşturan kemikler; uyluk, bacak kemiği ve önde bulunan diz kapağıdır.

Devamı

Milyonda Bir Görülen Rahatsızlık Süper Kalça (SUPER HIP SURGERY) Ameliyatı İle Giderildi!  Bulgaristan’dan İstanbul’a Uzanan Yolculuk
Milyonda Bir Görülen Rahatsızlık Süper Kalça (SUPER HIP SURGERY) Ameliyatı İle Giderildi! Bulgaristan’dan İstanbul’a Uzanan Yolculuk

Bir bacağı daha kısa olarak dünyaya gelen 2 yaşındaki Alexsandır Alexsandrov İvanov, İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Cengiz Çabukoğlu tarafından ameliyat edildi. Milyonda bir görülen bu rahatsızlık başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Küçük Alexsandır Alexsandrov İvanov yaşıtları gibi yürüyebilecek.

Devamı

Düşmeleri Hafife Almayın!
Düşmeleri Hafife Almayın!

Kişi adımını atarken, vücudun ağırlık merkezini kontrol altında tutmalıdır.

Devamı