Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Elekta Versa HD!

Elekta Versa HD!

Kanserden Korkmayın Artık Teknoloji Var!

Merkezimizde kullanılan Elekta Versa HD cihazı alanında en yüksek sayı olan 160 adet alan şekillendiriciye (MLC) sahip olması ile hedef hacmin şeklini daha iyi kapsamakta ve sağlam organların alacağı doz miktarlarını azaltmaktadır. Yine alanında en yüksek MLC (alan şekillendirici) hızına sahip olması sayesinde diğer cihazlara göre tedavi süresini kısaltmaktadır.

5 kat daha az sızıntı doz geçirgenliğine sahip kolimatör yapısı sayesinde, sağlam organların radyasyondan etkilenmesinin en aza indirir ve ikincil kanser oluşum risklerinde en düşük değerlere sahiptir. Bu da özellikle ÇOCUKLUK ÇAĞI TÜMÖRLERİNDE önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Artık Modacılar Gibi Kişiye Özgü Tedavi Yapılıyor!

Geçmiş yıllarda tedavi ettiğimiz bölgeyi net olarak göremediğimiz için çok geniş alanlar kullanıyorduk böylece tümörü tedavi edebilmek için gereğinden büyük bölgeye radyoterapi uyguluyorduk yani herkese XL elbise giydiriyorduk, ancak şu an kullandığımız Elekta HD Versa cihazında bulunan coneBeam CT bize her gün tedavi ettiğimiz bölgeyi net bir şekilde gösterdiği için her hastaya en uygun, ''haute couture'' tedaviyi yapabilir hale geldik. İGRT olarak adlandırılan bu tedavi sayesinde sadece tümöre yüksek doz verirken sağlam dokuyu maksimum oranda koruyabiliyoruz.

Radyoterapi İle Kansız Ameliyat

Herhangi bir nedenle ameliyat olamayan erken dönem akciğer tümörleri Elekta Versa HD ile radyo-cerrahi yöntemi kullanılarak 1-3 günde halk arasında ''nokta atış'' diye adlandırılan sadece tümör bölgesine çok yüksek doz verilerek cerrahiye yakın başarı ile tedavi edilebilmektedir. Böylece eski yıllarda cerrahi yapılamayan ve tedavi edilemeyen akciğer kanseri olguları ameliyat olanlarla yakın şifaya kavuşabilmektedirler.

Radyoterapi Artık Daha Kısa Süren Bir Tedavi

Bilindiği gibi radyoterapi 5 ila 8 hafta sürebilen bir tedavi iken Elekta Versa HD ve benzeri cihazlar üstün teknoloji özellikleri sayesinde 3 veya 5 tedavide eskiden uzun sürelerde yapılan tedavileri kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapabilmektedir. Uygun prostat kanserli hastalara 5 günlük tedavide normalde 8 hafta süren tedaviyi gerçekleştirebiliyoruz ve hasta hastanede daha kısa kalıp normal hayatına dönebiliyor.

Beyin ve vertebra ( omurga ) metastazlarında çevre doku ve omurilik bölgesine zarar vermeden bir günde verilen yüksek doz radyoterapi hem çok hızlı ve uzun süreli ağrı kontrolü sağlıyor hem de sağlam beyin dokusuna zarar vermiyor.

Teknoloji Sürat Getiriyor

Elekta Versa HD ve benzeri cihazlarda diğer cihazlarda uzun süren streotaktik ve İMRT tedavileri 2-3 kat daha hızlı gerçekleşmekte böylece özellikle ağrılı hastalarda cihazda uzun süre hareketsiz kalmanın getirdiği sorunlarla karşılaşmadan hızlı güvenli bir tedavi yapılabilmektedir.

Benzer Yazılar

Anjiyo
Anjiyo

İnsan vücudundaki tüm damarların, içlerine yüksek yoğunlukta bir madde verilerek grafilerinin çekildiği “anjiyo” yeni cihazlarla..

Devamı

Excimer Laser
Excimer Laser

Kırma kusurları olan bir çok hasta gözlükleri ve kontakt lensleri sayesinde net görmeye sahiptirler.

Devamı

Elekta Versa HD!
Elekta Versa HD!

Merkezimizde kullanılan Elekta Versa HD! cihazı alanında en yüksek sayı olan 160 adet alan

Devamı

Tomografi
Tomografi

Vücutta incelenen bölgenin kesitsel görüntülenmesini sağlayan cihaz karaciğer..

Devamı

Mamografi
Mamografi

Tüm görüntüleme ve tanı yöntemleri içinde meme kanserini en erken saptayabilen yöntemdir.

Devamı

Tüm Vücut MR
Tüm Vücut MR

Tüm Vücut MR

Devamı

Pet-CT
Pet-CT

En güncel onkoloji teşhis teknolojisi olan Pet-CT pozitron emisyon tomografisi ve bilgisayarlı tomografinin birleşiminden oluşan bir görüntüleme cihazıdır.

Devamı

MR Cihazı
MR Cihazı

Teknik olarak alanının en kuvvetli alt yapısına sahip MR cihazı beyin..

Devamı