Doktorunuza Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

Doç. Dr. H. Yener Erken

Randevu Al Ahat Andican Ortopedi ve Travmatoloji

Biyografi

Dr. H. Yener Erken 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini sırasıyla Edirne Anadolu Lisesi ve İstanbul Atatürk Fen Lisesi'nde tamamladıktan sonra 1994 yılında girdiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 2000 yılında ikincilikle mezun oldu. Aynı yıl Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde başladığı ortopedi ve travmatoloji uzmanlık eğitimini 2005 yılında bitirerek ''Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı'' ünvanı aldı.  2006-2007 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri'nde dünyanın en önemli çocuk ortopedi merkezlerinden birisi olarak kabul edilen Texas Scottish Rite Hospital'da 1 yıl süreli ''Çocuk Ortopedisi'' ve ''Omurga Eğrilikleri (Skolyoz-Kifoz)'' konularında üst ihtisas yaptı. 2015 yılında Doçent ünvanı almıştır. Omurga cerrahisindeki uygulamalarında uzun zamandır omurgada sağlam dokulara zarar vermeyen bir yöntem olarak öne çıkan ''Minimal İnvazif Omurga Cerrahisi ve Endoskopik Omurga Cerrahisi''ni kullanan Dr. Erken, 2016 Ağustos ayından itibaren bu konuda dünyadaki en önemli merkez olarak kabul edilen ''Wooridul Spine Hospital''da 1 yıl süre ile Minimal İnvazif Omurga Cerrahisi ve Endoskopik Omurga Cerrahisi konularında ikinci bir üst ihtisas yapmak amacıyla Güney Kore'de yer almıştır.  Evli ve iki çocuk babası olup, hobileri arasında tüplü dalış ve karikatür çizmek yer almaktadır. Dr. Erken Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi Board Sertifikası (TOTEK) sahibidir ve Avrupa Ortopedi ve Travmatoloji Board sınavını geçmiş ve FEBOT (Fellow of the European Board of Orthopaedics and Traumatology) ünvanını taşımaktadır.

İlgi Alanları

Minimal İnvazif Omurga Cerrahisi ve Endoskopik Omurga Cerrahisi

Çocuk Ortopedisi

Serebral Palsi'nin (Çocuklarda Spastisite) Cerrahi Tedavisi, (Tendon Transferleri Kemik Ameliyatları ve Omurga Eğriliklerinin Düzeltilmesi)

Primer ve Metastatik Omurga Tümörlerinin Cerrahi Tedavisi

Serebral Palsi Hastalarında Botoks Uygulamaları

Omurga Eğriliklerinin Düzeltilmesi (Skolyoz-Kifoz Ameliyatları)

Kronik Bel ve Boyun Ağrılarının Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri (disk içi ozon, radyofrekans uygulamaları ve epidural enjeksiyonlar, sinir kökü blokları)

Kronik Topuk Ağrılarının ve Topuk Dikeni'nin ''Perkütan Radyofrekans (RF) Sinir Ablasyonu'' ile tedavisi

Eğitim

1991-1994 İstanbul Atatürk Fen Lisesi 
1994-2000 Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 
2000-2005 Dr. Lutfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi 
2006-2007 Pediatrik Ortopedi, Skolyoz Cerrahisi Texas Scottish Rite Hospital for Children, Dallas Teksas ABD
2016-2017 Wooridul Spine Hospital Seul, Güney Kore

Makale ve Yayınları

Kurs, Kongre ve Sempozyum Katılımları

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD),

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi (TOTEK), 

European Board of Orthopaedics and Traumatology (EBOT), 

Türk Omurga Derneği (TOD) ve International Society for Minimal Intervention in Spinal Surgery (ISMISS)