Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

Organ Nakli Koordinatörü Dilek Okutur

Ahat Andican Organ Nakli

Biyografi

25.05.1975 tarihinde İstanbul’da doğdum.İlk, orta ve lise öğrenimimi tamamladıktan sonra 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi’nden mezun oldum.

1996-1998 Yılları arasında İnternational Hospital’de Genel Yoğun Bakım Hemşiresi olarak çalıştım.

1998 yılı başında Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri Grubuna Marmara Bölge Periton Diyalizi Klinik Koordinatörü olarak başladım.15 yıl boyunca hem klinik hem satış pazarlama gruplarında aktif görev aldım.

2013 Yılı başında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi İstanbul Hastanesi’ne Doku ve Organ Nakli Koordinatörü olarak başlayarak, Böbrek ve Karaciğer nakilleri alanında görevime devam ettim.2013 Yılında Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği Doku ve Organ Nakli Koordinatörlüğü Eğitimi ve Organ Nakli Koordinatörlüğü Eğitici Eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını da almaya hak kazandım.

Organ Nakli süreçlerinin Kanun ve Yönetmeliklerle birlikte yürütülme zorunluluğu sebebiyle 2014 yılında Tıp Hukuku/Adli Tıp Yükseklisansı yapmaya karar vererek, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yükseklisansımı tamamladım.

2017 Yılında Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Doku ve Organ Nakli Merkezi’nin kuruluşunda yer aldım, hala bu kurumda Doku ve Organ Nakli Koordinatörü olarak görev yapmaktayım.