Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

Uzm. Psk. Ceylin Sürek

Randevu Al Ahat Andican Psikoloji

Biyografi

Psk. Ceylin Sürek, Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Lisans eğitimi sırasında Hollanda’da, Maastricht Üniversitesi’nde Psikoloji ve Sinirbilim Fakültesi’nde Erasmus programını tamamlamıştır. Yüksek lisansını İngiltere’de, University of East London’da Klinik ve Toplum Psikolojisi bölümünde tamamlamıştır. Tezini bilişsel kognitif testlerde Türk kültürünün farklılığı üzerine yapmıştır. Klinik yüksek lisansını tamamladıktan sonra Londra’da siyahi, azınlık, etnik ve mülteci kadınların güçlenmeleri için faaliyet gösteren bir hayır kurumunda gönüllü olarak çalışmıştır. Burada, uzman danışmanlık, kadına yönelik şiddeti önleme, fiziksel ve ruhsal sağlık desteği, ebeveynlik desteği, farkındalık yaratma, kapasite geliştirme konularında kendini geliştirmiştir. Klinik stajlarını Balıklı Rum Hastanesi ve Moodist Hastanesi’nde gerçekleştirmiştir. Bu stajlarda, bağımlılarla, duygudurum bozuklukları ve kişilik bozukluklarından mustarip kişilerle çalışma fırsatı olmuştur. Koç Üniversitesi’nin, Alzheimer hastalarının bakım verenleri için yapılan bir araştırma projesinde asistan psikolog olarak çalışmıştır. Bireysel terapist olarak danışmanlık merkezinde Bilişsel Davranışçı Terapi alanında psikolog olarak çalışmıştır.  2019 yılından itibaren, Okan Üniversitesi Hastanesi’nde yetişkin psikoloğu olarak görev yapmaktadır.

Eğitim

Eğitim

Koç Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi, Psikoloji, İstanbul, Türkiye

Maastricht University, Erasmus, Faculty of Psychology and Neuroscience, Psychology, Maastricht, Netherlands

University of East London, MA, Clinical and Community Psychology, London, UK

Uzmanlık ve İlgi Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Sanat Terapisi. Duygudurum bozuklukları (depresyon), kaygı bozuklukları (panik bozukluk, obsesif-kompulsif bozukluk, sosyal fobi), benlik değeri ve özgüven problemleri ilgi alanlarındandır. Rorschach Testi ve Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri yorumlayıcısıdır.

Yabancı Diller

İngilizce (Yetkin), İspanyolca (Orta), Fransızca (Orta)

Kurs, Kongre ve Sempozyum Katılımları

Kurs, Kongre ve Sempozyum Katılımları:

Sertifikalar:

Bilişsel Davranışçı Terapi, Prof. Dr. Mehmet Sungur

Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapileri Kursu, Doç. Dr. Nurhan Eren

Bilişsel Davranışçı Terapi, Prof. Dr. A. Hakan Türkçapar

Sanatla Terapiye Giriş, British Association of Art Therapy

Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek

Travmada Dışavurumcu Sanat Terapisi, Dr. Avi Goren-Bar

Sanat Psikoterapisi, University of Roehampton

Öfkeyle Kontrolde Sanat Psikoterapisi, London Art Therapy Centre

Kişilik Bozuklukları Sertifikası, Alper Engeler

Sanatla Terapide Yaratıcı Eğitim, Alev Ünel

Rorschach Testi, Prof. Dr. A. Kadir Özer

Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri, Psikoterap-İST Eğitim ve Danışmanlık Merkezi

Üye Olduğu Kuruluşlar:

Türk Psikologlar Derneği

Sanat Psikoterapileri Derneği

Kongre ve Sempozyumlar:

Türkiye Travmatik Stres Kongresi, Toplum Ruh Sağlığı Boyutuyla Savaş, Göç ve Mültecilik, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul, Türkiye 7-9 Aralık, 2018.

The 4th International Expressive Arts Therapy and Coaching Conference, Growing Together - Community as art, Croatian Association of Expressive Art Therapy and Academy of Fine Arts, University of Zagreb, Zagreb, Croatia, October 12-14, 2018.

The 3rd International Expressive Arts Therapy and Coaching Conference, Intimacy: You – Me and the Arts Between, Harokopio University, Athens, Greece, Oct 20-22, 2017.