Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Çınlama Problemi Nedir Tedavisi Var Mıdır?

Çınlama Problemi Nedir Tedavisi Var Mıdır?

Çınlama problemi nedir? Tedavisi var mıdır?

Tıptaki adıyla tinnitus olarak da bilinen ve uykuları bölerek derecede rahatsız edici olmasıyla yaşamı büyük ölçüde olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır. Kulak çınlaması; hastalarda, sürekli olarak ya da ara ara gözükebilir, iki kulakta veya ikisinde birden olabilir. Hastaların cızırtı ve uğultu şeklinde sesler duyduğu rahatsızlık son yıllarda tıptaki gelişmeler sayesinde tedavi edilebilir hale geldi. İleri safhalarında intiharlara sebep olan rahatsızlığın tedavisi, kulağa lazerle biyo-uyarıcı etki oluşturularak tinnitus tedavi sistemiyle gerçekleştiriliyor ve iki buçuk ay sürüyor.

Kulak çınlaması kimlerde görülür ve sebepleri nelerdir?

Kulak çınlaması 14-85 yaş aralığındaki tüm bireylerde görülmesi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Genellikle kadınlarda erkeklere oranla daha sık karşılaşılır. Islak saçla dışarıya çıkılmasıyla birlikte rüzgar kulakta bir kireç tabakasının oluşmasına yol açar. Kadınlarda menopoz döneminde de sıkça görülen çınlama problemi için en iyi fizik tedavi yöntemi sakız çiğnemektir. Günde 1 saat sakız çiğneyerek buradaki kasların çalışmasını sağlamak mümkündür.

Kulak çınlamasını azaltmak için alınacak basit tedbirler de rahatlamaya yardımcı olacaktır. Bu tedbirleri, kan basıncını sürekli kontrol ettirmek, yüksek sesli müziğe maruz kalmamak, tuzlu yiyeceklerden, kahve gazlı içecekleri tüketmemek olarak sıralayabiliriz. Gün içerisinde çok yorulmamak ve hafif egzersizler yapmak da çınlamayı azaltmaya yarayacaktır.

Tinnitus tedavi sistemi terapisi nedir?

Daha önceleri tam olarak çözülemeyen tedavi yöntemleri uygulanırken hastaların bu duruma alışmak zorunda kaldıkları kulak çınlaması artık Tinnitus Tedavi Sistemi terapisi sayesinde 2 ayda tedavi edilebiliyor. Hastaya uygulanan testler sayesinde, sorunun kaynağı belirleniyor ve tanı konulduktan sonra lazerle kulağa biyo-uyarıcı etki oluşturuluyor. Bu tedavi yöntemiyle ortalama iki buçuk aylık bir süreçte hastalık tedavi ediliyor. Bu yöntem sayesinde çınlamaya sebep olan süreçlerin doğal yollar aracılığıyla kontrol altına alınması sağlanıyor. Rahatsızlığın şiddetine göre 12 seanslık lazer ve elektromanyetik dalgalardan oluşan tedaviyi hastalar kendi kendilerine uygulayabiliyor. 90 gün boyunca, günde 20 dakika Tinnitus Lazer Kalemiyle gerçekleştirilebilen tedavi ile hasar onarılırken aynı zamanda hücre yenilenmesi de sağlanıyor. Tedavi süresince hastaların kendileri için hazırlanmış özel diyete de uymaları gerekiyor.

 

 

Benzer Yazılar

Kulağa Su Kaçması Durumunda Ne Yapmalıyız?
Kulağa Su Kaçması Durumunda Ne Yapmalıyız?

Kulağa su kaçması hemen hemen herkesin hayatında en az bir kez karşılaştığı rahatsızlıklardan birisidir. Kulakta dolgunluk hissi, ağrı gibi semptomlar ile ortaya çıkan kulağa su kaçmasının birçok farklı nedeni olabilir.

Devamı

Burun Alerjisi Yaşam Standartlarınızı Kötü Yönde Etkilemesin
Burun Alerjisi Yaşam Standartlarınızı Kötü Yönde Etkilemesin

Alerjiye dayalı burun nezlesi gibi hastalıklar gözlerin kaşıması burunda akıntı boğazlarda yanma olarak kendini gösterir.

Devamı

Horlama ve Apne Kabusunuz Olmasın!
Horlama ve Apne Kabusunuz Olmasın!

Horlama, apne ve uyku bozuklukları kişilerin; hayat kalitesini, özel hayatlarını, günlük performanslarını, iş ve okul başarılarını doğrudan etkileyen önemli bir sağlık sorunudur.

Devamı

Burun Deviasyonu Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Burun Deviasyonu Nedir Nasıl Tedavi Edilir

En bilinen ismi ile deviasyon; burun orta duvarının orta hattan kayması neticesinde yapmış olduğu burun tıkanıklığı durumudur.

Devamı

Ramazan Ayında Farenjit ve Boğaz Reflüsüne Dikkat!
Ramazan Ayında Farenjit ve Boğaz Reflüsüne Dikkat!

“Farenjit ve boğaz reflüsü bu dönemde en sık karşılaşılan rahatsızlıklar”

Devamı

İşitme Kayıpları
İşitme Kayıpları

İşitme kaybı her yaşta hayatımızı etkileyen önemli bir sağlık problemi. Çocukluk çağında doğumsal veya hastalıklara bağlı işitme kayıpları meydana gelirken, çalışma hayatı ile gürültüye maruz kalma işitme sorunlarının gelişiminde etkili oluyor.

Devamı

Kulak Hastalıkları ve Enfeksiyonları
Kulak Hastalıkları ve Enfeksiyonları

Soğuk ve mevsimsel ani değişen havalar hastalıklara ön ayak oluyor.

Devamı

Kepçe Kulak Ameliyatı
Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak AmeliyatıKepçe kulak sorunu sık görülen bir sorundur. Sorun kıkırdakların zayıf olma nedeniyle kıvrımların yeterli gelişmemesi ile ortaya çıkar. Genetik bir sorun olan kepçe kulak, ameliyat ile estetik bir görünüme kavuşabilir.

Devamı

Geniz Eti Yüz Şeklinden Okul Başarısına Kadar Çocukları Etkiliyor!
Geniz Eti Yüz Şeklinden Okul Başarısına Kadar Çocukları Etkiliyor!

Yaklaşık olarak beş yaşındaki her iki çocuktan birinde, geniz eti ve bunlara bağlı sorunlar görülür.

Devamı

Sinüzite Çare Balon Yöntemi
Sinüzite Çare Balon Yöntemi

Günümüzün en yaygın hastalıklarından biri olan sinüzit, nasıl tedavi edilir, sinüzit olmaktan kendimizi nasıl koruruz, sinüzitin belirtileri neler?

Devamı