Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Burun Estetiğinde Yeni Yöntem: Piezo Cerrahisi

Burun Estetiğinde Yeni Yöntem: Piezo Cerrahisi

Piezo burun estetiği nedir?

Piezo burun estetiğinde, burnun yeniden şekillendirilmesi konusunda teknolojinin yüksek olanaklarından faydalanılır. Bu operasyon ile burnun dokusundaki yumuşak dokuları, damarları ve sinirleri bir zarara uğratmaksızın burnun yeniden şekillendirilmesi amaçlanır.

Ameliyat süresi kısalıyor…

Piezo burun estetiği ile yapılan ameliyatların hem süresi kısalıyor hem de burun kemiği kırılmadan burun yeniden şekillendiriliyor. Buna olanak sağlayan yöntem ise kullanılan ses dalgalarıdır. Ses dalgaları; burun kemiğinde yapılması gereken her işlemi, dokuların zarara uğramadan yapılmasına olanak tanıyor. Bu teknik herkes için uygulanabilir olup, herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur.

Burun kemiği kırılmyor!

Burnun şekillendirilmesinde kullanılan ses dalgaları burun içerisinde herhangi bir dokuya zarar vermez. Böylelikle operasyon sonrasında görülebilecek şişlik ve morluklar da minimuma indirilmiş olur. Ameliyatın sağlıyor olduğu bu avantaj oldukça önemlidir. Çünkü hasta ikinci gününde sosyal ve iş yaşamına geri dönebilmektedir.

Klasik burun estetiği ameliyatlarında çekiç desteği ile şekillendirilen burun kemiği ve yan duvarları travmaya uğrarlar. Bu yüzden ameliyat sonrasında meydana gelen ödem ve morluklar fazla olmaktadır. Bu da iyileşme sürecini olumsuz yönde etkileyen önemli bir faktördür. Piezo burun estetiği ameliyatları ise; herhangi bir dokuya zarar vermeden burnun istenilen forma getirilmesini sağlayan, milimetrik hesaplamalar ile yapılan yeni dönem rinoplasti uygulamasıdır. Hatta öyledir ki; operasyon sonrasında revizyon ameliyatına gerek bile kalmıyor…

Tecrübeli cerrahlar tarafından yapılması çok önemli…

Burun estetiği ameliyatı diğer estetik operasyonlar ile karşılaştırıldığında çok daha zor bir ameliyattır. Burnun; yüzün en göze çarpan kısımda olması, yapılacak estetik müdahalelerin çok daha dikkat çekmesine neden olmaktadır. Bu yüzden ameliyatı planlayan doktorun tecrübesi çok daha önemli oluyor. Yalnızca bu uygulamada uzmanlaşmış ve adından bahsettiren cerrahlar tarafından yaptırıldığı takdirde; burun ameliyatlarının sonuçları çok daha başarılı ve güzel oluyor.

Piezo burun estetiğinin avantajları nelerdir?

Burun estetiği; görünümünden memnuniyetsizlik duyanların, nefes alma problemleri ile karşı karşıya kalanların, burnuna darbe alan kişilerin yaptırıyor olduğu estetik bir operasyondur. Piezo tekniği ile elektrik akımı ultrasonik ses dalgalarına çevrilir ve bu sayede; kemiğin kırılmadan arzu edilen en uygun görünüme kavuşturulması sağlanır. Çekiç ile müdahalede bulunulmadığı için burun ve yüzde oluşması beklenen muhtemelen morluk ve şişlikler ise hiç denecek kadar azdır.

Bu yöntem; kemerli burun görünümlerinin düzeltilmesinde, geniş veya dar burunların olması gereken formuna kavuşturulmasında, burun ucu estetiği esnasında, büyük burun operasyonlarında ve daha pek çok vakalarda başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Piezo burun estetiği her yönüyle çok önemli bir gelişmedir ve burun ameliyatlarında en iyi sonuç bu yöntem ile alınmaktadır.

Benzer Yazılar

Estetikte En Çok O Tercih Ediliyor!
Estetikte En Çok O Tercih Ediliyor!

Estetik ameliyatlar içinde en çok meme büyütme tercih ediliyor. Geçen yıl tüm dünyada 1.5 milyon civarında meme estetiği ameliyatı yapıldı.Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Prof. Dr. Aydın Gözü merak edilenleri yanıtladı.

Devamı

Yaşına Göre Estetik Operasyonunu Seç!
Yaşına Göre Estetik Operasyonunu Seç!

Günümüz teknolojisinin imkanları ve estetik cerrahi de uzmanlaşmış doktorlarımız

Devamı

Vajina Estetiğinde Bunlara Dikkat
Vajina Estetiğinde Bunlara Dikkat

Son dönemlerde estetik furyasında çeşitli uygulamalar artarken göze çarpan bir diğer estetik çeşidi de vajina estetiği oluyor.

Devamı

Meme Estetiği
Meme Estetiği

Doğuştan veya sonradan fark etmeksizin işlevini yitirmiş dokulara uygulama yaparak tekrar fonksiyonel görünüm elde etmektir.

Devamı

Bu Öneriler İle Yaşlanmayı Durdurun!
Bu Öneriler İle Yaşlanmayı Durdurun!

Yaş ilerledikçe vücutta bir takım kırışıklıkların ve sarkmaların kendini göstermesi normal kabul edilmektedir.

Devamı

Kombine Estetik Uygulamalarına İlgi Artıyor
Kombine Estetik Uygulamalarına İlgi Artıyor

Birden fazla estetik uygulamasının aynı anda yapılması kombine estetik olarak adlandırılır.

Devamı

Yüz ve Vücut Benlerinin Alınması Gereken Durumlar
Yüz ve Vücut Benlerinin Alınması Gereken Durumlar

Benler; yüzde ve vücudun farklı bölgelerinde görülen, cilt renginden daha koyulu ve bazen renkleri değişebilen iyi huylu tümör yapılarıdır

Devamı

Gözaltı Işık Dolgusu ile Yüzünüz Canlansın!
Gözaltı Işık Dolgusu ile Yüzünüz Canlansın!

Gözaltında meydana gelen torbalanmalar ve morluklar; yorgun, uykusuz veya mutsuz bir yüz ifadesine neden olmaktadır.

Devamı

Göz Kapağı Estetiği İle Gençleşin!
Göz Kapağı Estetiği İle Gençleşin!

Kişiler, ilk tanıştıkları insanların öncelikli olarak gözleri ile iletişim kuruyorlar.

Devamı

Bacak Estetiğinin Önemi Nedir?
Bacak Estetiğinin Önemi Nedir?

Kadınlarda fizik güzelliğinin en önemli unsurlarından biri olan bacaklar; çok kalın, çok ince ya da çarpık olduklarında özgüven

Devamı