Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Bacak Estetiğinin Önemi Nedir?

Bacak Estetiğinin Önemi Nedir?

Bacak estetiği neden tercih edilir?

Kadınlarda fizik güzelliğinin en önemli unsurlarından biri olan bacaklar; çok kalın, çok ince ya da çarpık olduklarında özgüven kaybına neden olan önemli bir bölgedir. Alınan ya da verilen kilolar; bacaklarda çıkıntılara, sarkmalara, orantısızlıklara neden olabilirken, istenmeyen bacak yapısının nedeni doğumsal da olabilir. Bazen ise estetik kaygılar; bacağın tamamı ile ilgili değil, yalnızca bazı bölgeleri ile ilgilidir. Örneğin; ayak bileğinde incelik ya da diz bölgesinde dışarıya doğru çıkıntılar gibi…

Bacak estetiği neden yapılır?

Orantısız yağlanma vücut fiziği bozan olumsuz bir durumdur. Bacaklardaki kusurlar hep yağ dokularının fazlalığından dolayı meydana gelmez. Bacak çarpıklıklarının en önemli nedeni; kemik eğrilikleri ya da kas rahatsızlıklarıdır. Böyle durumlarda kamuflaj estetiği tercih edilir. Bu operasyon için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Bacak görünümünden rahatsız olan her kişi, ideal bacak şekline sahip olmak için bacak estetiği yaptırabilir.

Bacak estetiğinde operasyon yöntemleri nelerdir?

Bacak estetiğinde çeşitli yöntemler vardır. Bunlar; liposuction (yağ aldırma), lazer lipoliz, lifting, subsizyon, yağ enjeksiyonu ve botoks uygulamaları olarak sıralanabilir. Derinin sahip olduğu esneklik; yapılacak uygulamaları ve sınırlarını çizer. 40 yaş sonrasında esneklik yitirilse dahi bireysel düşünceler önemlidir.

İdeal bacak görünümü için bazı bölgelerden yağ alınması ya da aksine yağ verilmesi gerekebilirken, bazen de doku içi bantlarının gevşetilmesi, kas dokusunun artırılması işlemlerinin uygulanması, deri mikro dolaşımını düzeltecek yöntemlerin bir arada uygulanması gerekebilir. Bu uygulamalar bacakların kontur estetiklerini oluşturacaktır. Bacak derisi pürüzsüz, yumuşak ve kılsız olmalıdır. Bunun için mikrodermabrazyon denilen işlem ve lazer ile üst tabaka yok edilir.

Anestezi yöntemi ve süresi nedir?

Tercih edilecek tekniğe ya da tekniklere göre 1 ila 4 saat arasında süren bacak estetiği ameliyatları, ameliyathane ortamında genel anestezi veya sedasyon altında yapılmaktadır.

İyileşme süreci nasıldır?

Slikon protezlerin kullanılmasıyla yapılan operasyonlar biraz ağrı ve sızıya neden olabilmektedir. Liposhaping işlemleri de ufak seviyelerde ağrılar yaşatabilir. Ama bu ağrıların günlük yaşamı etkileyecek ya da kısıtlayacak boyutta olduğu unutulmamalıdır.

 

Benzer Yazılar

Dar Burun Sendromu Nedir?
Dar Burun Sendromu Nedir?

Küçük buruna sahip olan kişilerin hep ne kadar şanslı oldukları düşünülür.

Devamı

Şakaklarda Estetik Bozulma Neden Olur?
Şakaklarda Estetik Bozulma Neden Olur?

Şakak bölgesinde meydana gelen deformasyonların bazı nedenleri vardır.

Devamı

Yüz ve Vücut Benlerinin Alınması Gereken Durumlar
Yüz ve Vücut Benlerinin Alınması Gereken Durumlar

Benler; yüzde ve vücudun farklı bölgelerinde görülen, cilt renginden daha koyulu ve bazen renkleri değişebilen iyi huylu tümör yapılarıdır

Devamı

Yüze Yağ Enjeksiyonunda Kesi Uygulanır Mı?
Yüze Yağ Enjeksiyonunda Kesi Uygulanır Mı?

Yüzün dolgunluk ve canlılık ihtiyacı duyduğu bölgelerine ince katmanlar şeklinde yağ verilmesi işlemine denir.

Devamı

Meme Onarımı Nedir? Kimlere Yapılabilir?
Meme Onarımı Nedir? Kimlere Yapılabilir?

Meme kanserine yakalanan kadınların büyük bir çoğunluğu; ne yazık ki tedavide, kadın kimliğinin getirdiği önemli ögelerden olan memelerini veya bir bölümünü kaybedebilmekteydi. Ancak günümüzün ilerleyen tıbbı ve teknolojileri sayesinde “meme onarım cerrahisiyle” meme kaybı yaşanmadan da meme kanseri tedavi edilebiliyor!

Devamı

Yarım Saat İçerisinde Göz Altı Dolgunuz Tamam!
Yarım Saat İçerisinde Göz Altı Dolgunuz Tamam!

özün hemen altındaki morluk ve halkaları gidermek için kemiklere yapılan uygulama

Devamı

Göz Kapağı Estetiği İle Gençleşin!
Göz Kapağı Estetiği İle Gençleşin!

Kişiler, ilk tanıştıkları insanların öncelikli olarak gözleri ile iletişim kuruyorlar.

Devamı

Boyun Germe Ameliyatı ile Gençleşin!
Boyun Germe Ameliyatı ile Gençleşin!

Yaşın ilerlemesi ve vücudun yer çekimine karşı koyamaması nedeniyle vücutta bazı sarkma ve kırışıklıklar meydana gelmektedir.

Devamı

Gamze Estetiği İle Gülüşlerinize Güzellik Katın
Gamze Estetiği İle Gülüşlerinize Güzellik Katın

Gamzeler, yüze karakteristik özellik kazandıran önemli yapılardı

Devamı

Bölüm Doktorlarımız