Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Anne Ve Baba Olma Hayallerinizi Ertelemeyin

Anne Ve Baba Olma Hayallerinizi Ertelemeyin

Anne ve baba olma hayallerinizi ertelemeyin!

Çocuk özlemi çeken ebeveynlerin, anne ve baba olmaya giden yolları bazen zor ve zahmetli olabilir; ama içiniz rahat olsun. Tüp Bebek ve Üreme Sağlığı Merkezimiz, bu zorlu yolculuktaki hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyor.

Tüp bebek tedavisi başarısı için önemli araştırmalar yapan Tüp Bebek Merkezi Kliniğimiz, bunun yanı sıra; genetik hastalık riski bulunan ailelerde preimplantasyon genetik tanı yöntemlerini de uygulamaktadır.

Tüp bebek tedavisini gerektiren nedenler nelerdir?

  • Anne adayının yaşının ilerlemesiyle yumurtaların rezerv durumunun ve kalitesinin azalması
  • Erkeklerde sperm kalitesinin ve hareketliliğinin kısıtlanması
  • Rahim içi ve fallop tüplerinde görülebilecek sorunlar
  • Erkeklerde varikosel durumu
  • Rahimlerde meydana gelen kistler
  • Sebebi bilinmeyen infertilite

Tüp bebekte başarıyı artıran yöntemler nelerdir?

Tüp bebek tedavisinde; yeni dönem tedaviler ile başarı artırıcı yöntemler uygulanıyor. Böylelikle anne adaylarının gebe kalma oranları artırılıyor. Tüp bebekte başarı oranımızı artıran yöntemlerimiz;

Genetik incelemeler

NGS, mitoscore, aCGH, CGT, PGD gibi bazı testler ile genetik problemler saptanılır. Bu genetik sorunların değerlendirilmesiyle izlenecek tedavi planı şekillenir.

ERA

Embriyonun, anne adayının rahmine tutunabileceği en uygun günün belirlenir. Kaliteli embriyonun transfer edilmesi, yeni tedavi planının oluşturulmasına ve gebelik sağlanmasına ışık tutan ayrıcalıklı bir testtir. Bu test; implantasyon zamanının belirlenmesi için yapılır.

IMSI

IMSI, yani yüksek mikroskopik büyütmeyle seçilmiş sperm mikroenjeksiyon; menideki spermleri 800 kat büyüterek, en iyi spermleri belirlemeye yardımcı olan bir yöntemdir. Seçilen en iyi spermler ile yüksek döllenme oranları elde edilirken; aynı zamanda bu durum embriyo gelişimini de etkileyerek anne adayının gebe kalma olasılığını artıracaktır.

ICSI

ICSI, yani mikroenfeksiyon; erkeklerde şiddetli olarak kısırlık görüldüğü zaman başarı ile uygulanan devrim niteliğinde bir tedavi yöntemidir. Erkeklerde sperm hücreleri yumurtayı dölleyebilecek durumda değil ise embriyo oluşumu mümkün olamayacağı için mikroenfeksiyon yöntemi tercih edilir. Sperm hücresi sayısı az olan veya sperm morfolojisi bozuk olan erkeklerde başarılı bir şekilde uygulanan mikroenfeksiyon yöntemi ile baba olabilmek mümkündür.

Embriyoskop

Embriyologlarımız tarafından; embriyoların bölünme zamanları, görüntüleri ve sağlıkları 7/24 takip edilerek dış ortama maruz kalmalarına neden olacak hataların engellenmesi ve en iyi olan embriyonun seçilerek transfer edilmesi sağlanır.

Rahim dinlendirme

Anne rahminin tedavi uygulamaları nedeniyle yorulması söz konusu olduğu için rahim dinlendirme yöntemi ile ilk haline dönmesi sağlanır.

Endoskopik cerrahi

Rahim içi pulip, sineşi ve septum gibi başarıyı olumsuz etkileyebilecek anormallikler histeraskopi ile giderilebilir. Ayrıca başta hidrosalpenks ve endometrioma olmak üzere tüpleri ve yumurtalıkları ilgilendiren karın içi patolojilerin ortadan kaldırılması gebelik ve canlı doğum oranlarını arttırırken gebelik kayıplarını azaltmaktadır.

Blastocyst transferi (blastokist kültürü)

Embriyo gelişimini tutunmadan önceki en son aşamaya götürerek tutunma potansiyelini en yüksek olan embriyoların seçimine imkan tanır. Gelişim potansiyeli ve canlılığı yüksek embriyolardan daha az sayıda transfer ederek çoğul gebelik önlenebilir.

Embriyo ve oosit dondurma

Tedavide transfer edilen embriyo haricindeki sağlıklı embriyolar dondurulmaktadır. Aynı işlem; erken menopoz riski olan veya kanser tedavisi olacak bekar hastalarda yumurta hücreleri (oosit) için de yapılmaktadır.

Preimplantasyon genetik tarama (PGT)

Genetik olarak sağlam olan embriyoların seçilerek transfer edilmesi gebelik oranlarını arttıracağı gibi düşük oranlarını da azaltmaktadır. ACGH yöntemi ile 23 çift kromozomun tamamına bakılabilmektedir.

 

 

Benzer Yazılar

Hangi Besinler Ödem Atmaya İyi Gelir?
Hangi Besinler Ödem Atmaya İyi Gelir?

Vücutta ödem neden oluşur? Ödem atıcı yiyecekler ve tarifler nelerdir?

Devamı

Kemoterapi Nedir? Seviyeleri Nelerdir?
Kemoterapi Nedir? Seviyeleri Nelerdir?

İlaç ile tedavi anlamına gelen kemoterapi, çoğunlukla kanser hücrelerini etkileyen kanser ilaçları kullanılarak yapılan..

Devamı

Geçmeyen Baş Ağrısında Yapılması Gerekenler
Geçmeyen Baş Ağrısında Yapılması Gerekenler

Baş ağrılarının nedenini migren veya sinüzit olduğu birçok kişi tarafından düşünülmektedir

Devamı

Yaş Gruplarına Göre İşitme Kayıpları ve Nedenleri!
Yaş Gruplarına Göre İşitme Kayıpları ve Nedenleri!

İşitme kayıplarının; birçok farklı nedeni ve nedene bağlı olarak değişen farklı tedavi uygulamaları vardır.

Devamı

Vücudunuz Ramazana Hazır Mı?
Vücudunuz Ramazana Hazır Mı?

Ramazana sayılı günler kala yapacağımız değişiklikler vücudumuzu ramazana hazırlayacaktır. Bu sene de yaz günlerine denk gelen ramazan ayı, normal beslenme düzenimizin dışına çıktığımız, öğün sistemimizin değiştiği ve açlık süresinin uzadığı bir dönemdir.

Devamı

Lazer Konkaplasti Operasyonu
Lazer Konkaplasti Operasyonu

Cerrahi yöntemler esnasında birçok sıcak enerji tekniği kullanılmaktadır.

Devamı

Yenidoğan Bebeklerde Emzirme Nasıl Olmalıdır?
Yenidoğan Bebeklerde Emzirme Nasıl Olmalıdır?

İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Uzmanı Doç. Dr. Şenol Bozdağ, emzirme ile ilgili merak edilenleri anlattı.

Devamı

Ramazan Ayında Egzersize Yer Açın!
Ramazan Ayında Egzersize Yer Açın!

Ramazan ayında doğru beslenme tarzı ve doğru egzersizler ile metabolizmanın yavaşlamasını engellemek ve kilo almadan oruç tutabilmek mümkün!

Devamı

Her 3 Kadından Birinde Aynı Sorun Var
Her 3 Kadından Birinde Aynı Sorun Var

Rahimde bulunan genellikle iyi huylu halde seyir eden miyom; kadınlarda yaygın olarak sık görülüyor.

Devamı

Mesane Kanseri Belirtileri Nelerdir?
Mesane Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Tam olarak sebebi belirlenmemiş olan bu hastalığın her yaşta görülmesi mümkün olduğu gibi, çoğunlukla 60 yaş üstünde görüldüğünden ileri yaş hastalığı olarak düşünülebilir.

Devamı