Doktorunuza Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

OxyGeneo

OxyGeneo

OxyGeneo nedir?

Yeni nesil cilt bakımı teknolojisi OxyGeneo 3 temel bakımı aynı anda sunan ve bu özelliği ile diğer yöntemlerden de ayrılan bir cilt bakımı ürünüdür.

OxyGeneo, cildin dış tabakasını ölü hücrelerden arındırırken benzersiz yeniden canlandırıcı formülüyle cildi besliyor ve cilde ihtiyacı olan oksijeni içten sağlıyor. Cilde oksijen sağladığı bilinen doğal kaplıcalardan ilham alarak ortaya çıkan OxyGeneo daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.

OxyGeneo etkisini nasıl gösterir?

Besleyici değeri yüksek NeoRevive ve NeoBright jeller deri yüzeyinde Capsugen ile temas ettiğinde OxyGeneo etkisini göstermeye başlar

Döner bir başlığa takılan Capsugen yardımıyla deriye uygulanan jel etkili bir temizlik ve mekanik bir soyma işlemine başlar.

OxyGeneo, bu işlem sırasında yoğun karbon dioksit içeren son derece küçük taneciklerin deri üzerinde küçük baloncuklar halinde (sanki efervesan bir ürünün suda erimesine benzer şekilde) yayılıp açılmasını sağlar.

Karbon dioksit yönünden zengin olan bu içerik deride “Bohr etkisi” adı verilen fizyolojik bir yanıtı tetikleyerek dokuların oksijen içeriğini artırır.

Böylece;

•             Uygulamanın yapıldığı bölgede kan akımı artar,

•             Kan akımındaki bu artış bölgede oksijen içeriği daha yüksek bir kan sirkülasyonu yaratır,

•             Oksijen içeriği yüksek bu kan sirkülasyonu da bölgedeki dokuların metabolizmasını artırır.

OxyGeneo uygulaması, mikrodermabrazyon işleminde olduğu gibi derinin en üst katmanındaki ölü hücreleri hafifçe soyarak uzaklaştırır, cilt pürüzlerini giderir ve yeniler. OxyGeneo tüm cilt tipleri için uygun ve iritasyona yol açmayan bir uygulamadır.

Capsugen adı verilen başlıkların jel yapısındaki etken maddelerle teması sonucu besleyici bileşenlerin deriye nüfuz etmesi ve derinden temizlenmesi sağlanır. Bu amaçla cilt gençleştirme ve anti-aging etkili NeoRevive ile parlaklık ve renk bütünlüğü sağlamaya yönelik NeoBright jeller kullanılır.

Uygulama sırasında deri yüzeyinde oluşan Co2 kürecikleri deride fizyolojik bir yanıt oluşturarak, oksijen yönünden zengin bir kan akımının bölgeye yönlenmesini ve derinin o bölgesinin metabolik açıdan canlanmasını sağlarlar. Bu canlılık jel yapısındaki etken maddelerin emilimini de kolaylaştıracaktır.

OxyGeneo, 3 yaşamsal süreci aynı anda harekete geçiren tek ürün teknolojisidir.

Bunlar;

•             Etkin bir deri temizliği ve hafif bir mekanik soyulma,

•             Derinin doğal bir süreçle içten dışa oksijen içeriğinin artması ve toksinlerden arınması,

•             Jel yapısındaki besleyici aktif bileşenlerin epidermise infüzyon yoluyla geçişinin sağlanması.

Sonuçta deri yüzeyi arınır, saflaşır ve beslenir.

Deri pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşurken dengeli ve ışıltılı bir hale gelir. Uygulama sonunda cildinizdeki pürüzler azalacak, bu pürüzsüzlük hissi aynı zamanda görünür hale gelecek, cildinizin renk ve doku bütünlüğü artacak, ince çizgi ve kırışıklıklarınızda azalmalar gözlenebilecektir.

OxyGeneo teknolojisi sadece GeneO+ adı verilen platformun sunmuş olduğu bir teknolojidir. Bu masaüstü platform, aynı zamanda Tripollar Radyofrekans ve Ultrasound Teknolojileri ile de donatılmış, yüz, boyun, dekolte, ellerin dış yüzeyi, hatta vücut bakımlarınızda da size benzersiz bir cilt bakım deneyimi yaşatabilecek olan mükemmel bir gereçtir.

OxyGeneo Uygulaması: NeoRevive ve NeoBright Jeller

Her OxyGeneo uygulaması ince çizgi ve kırışıklıklarınızı hafifleten, cilt gözeneklerinizi sıkılaştıran, nemlendiren, besleyen, mat görünümünde canlılık sağlayan ve genel görünümünü düzelten bir cilt bakımı niteliğindedir.

Uzmanınız cildinizin gereksinimlerine göre sizin için cilt yaşlanması karşıtı içeriğe sahip NeoRevive veya derideki renk bütünlüğünü sağlamaya yönelik NeoBright jeller ile bir dizi bakım uygulaması öngörebilir. Bazen bu iki içeriğin sıralı olarak uygulandığı bir bakım dizisi de söz konusu olabilir.

Benzer Yazılar

OxyGeneo
OxyGeneo

Yeni nesil cilt bakımı teknolojisi OxyGeneo 3 temel bakımı aynı anda sunan ve bu özelliği ile diğer yöntemlerden de ayrılan bir cilt bakımı ürünüdür.

Devamı

ND:YAG Lazer Epilasyon
ND:YAG Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonda amaç kıl kökünü tahrip etmektir. Alexandrite lazerlerde kromofor, yani; cilt altında lazeri görüp ısıyı oluşturmaya yarayan hedef melanindir.

Devamı