Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

İç Hastalıkları

Yaklaşımımız

İç hastalıkları (Dahiliye ) Bölümü’nde sindirim sistemi hastalıkları, solunum yolu hastalıkları, ateşli hastalıklar, böbrek, kalp, karaciğer hastalıkları, kan hastalıkları, tiroid hastalıkları, diyabet (şeker), yüksek tansiyon gibi metabolik hastalıkların ilk teşhis ve tedavileri yapılmaktadır.

Tıpta yaşanan gelişmeler ve teknolojik ilerlemeler ışığında iç hastalıkları bölümü, hastalık gruplarına göre yan dallara ayrılmıştır. Hematoloji,  Endokrinoloji, Gastroentroloji, Nefroloji gibi yan dalları bünyesinde barındıran Okan Üniversitesi Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü’nde haftanın 7 günü 24 saat tanı ve tedavi hizmeti gerçekleştirilmektedir. Hastaya konulan teşhis doğrultusunda gerekli durumlarda kardiyoloji, göğüs hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları, nöroloji, tüm cerrahi bölümler, psikiyatri bölümleri ile işbirliği içinde multidisipliner hizmet vermektedir.

İnsanın bir bütün olarak ele alınarak tüm tetkiklerin bir bütünlük halinde yapıldığı İç Hastalıkları Bölümü hastalıkların doğru teşhisinde büyük önem taşımaktadır. Fizik muayenenin yanı sıra iç hastalıkları uzmanın talebi doğrultusunda, laboratuvar (kan, idrar, dışkı vb.), radyolojik incelemeler (röntgen, ultrasonografi, mammografi, bilgisayarlı tomografi, MR, kemik yoğunluğu, vb.), gerekli durumlarda endoskopik incelemeler (üst gastrointestinal sistem endoskopisi, kolonoskopi, vb.) ve EKG, Ekokardiyografi gibi gerekli tüm tetkikler kullanılarak hastalıklara erken ve kesin tanı konulmaktadır. Hastaların ameliyat öncesi hazırlıkları, ameliyat sonrası tedavileri İç Hastalıkları Bölümü’nde gerçekleştirilmektedir.

Hastanemizin İç Hastalıkları Bölümü’nde ayrıca farklı cinsiyet ve yaş gruplarına göre özel hazırlanmış check-up programları uygulanmaktadır. Sağlığın korunmasını ve hastalıkların erken teşhis edilmesini sağlayan check-up programları erken teşhisin hayatı önem taşıdığı hastalıklarda tedaviye erken başlanması ve başarıyla sonuçlanması ihtimalini arttırmaktadır.

İç hastalıklar Bölümü’nde hizmet verilen yan dallar:

  • Hematoloji,
  • Onkoloji,
  • Nefroloji,
  • Endokrinoloji,
  • Romatoloji
  • Gastroenteroloji

Bölüm Doktorlarımız