Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

Beslenme ve Diyet

Yaklaşımımız

Beslenme; büyüme, yaşamın sürdürülmesi ve sağlığın korunması için besinlerin kullanılmasıdır. Dengesiz ve yetersiz beslenme; bazı hastalıkların doğrudan, bazı hastalıkların ise dolayı olarak ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Okan Üniversitesi Hastanesi, Beslenme ve Diyet Bölümü doktorları beslenme ve diyet üzerine kapsamlı hastalıklarda kişiye özgü diyet programları ve beslenme eğitimleri konularında hizmet vermektedir.

Birçok hastalığın önlenmesinde, tedavisinde ve hastalık sonrasında, kişiye özgü, yeterli ve dengeli beslenme programları ile takip edilmesi gerekmektedir. Konusunda uzman doktorlarımız tarafından farklı özelliklerdeki hastalar için kişiye özel beslenme takvimleri hazırlanmaktadır.

Okan Üniversitesi Hastanesi, Beslenme ve Diyet Bölümü’nde görevli konusunda deneyimli doktorlar, ayrıca, sağlıklı yiyecekler ve besleyici diyet programı sağlama hedefiyle, kanser tedavisi alan hastalara danışmanlık hizmeti de sunmaktadır. Beslenme ve Diyet Bölümü’nde diyabet, gebe - emzirme dönemi, çocuk ve adolesan çağı gibi özel durumu bulunan kişilere de beslenme programları düzenlenir, eğitimleri verilir ve takibi yapılmaktadır.

 

 

Kişiye özel beslenme takvimleri:

-Diyabet, kalp-damar, hipertansiyon hastalarına özel beslenme planları,

-Aşırı zayıflıktan şikayetçi kişiler için kilo alma programları,

-Mide ve bağırsak hastalarına özel beslenme planları,

-Büyüme ve gelişme dönemindeki çocuklara özel programlar,

-Gebelik veya emzirme sürecindeki annelere özel beslenme planlarıdır.

-Yatan Hasta Beslenme ve Diyet Hizmetleri