Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

8 Sene Sonra İlk Kez Bağlama Çaldı!

8 Sene Sonra İlk Kez Bağlama Çaldı!

8 yıldır Parkinson rahatsızlığı ile mücadele eden Davut Bulut, titremeler nedeni ile problemler yaşıyordu. İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Atilla Yılmaz hastasına taktığı beyin pili ile vücudundaki titremeleri tedavi ederek normal hayata dönmesini ve 8 yıl sonra bağlama çalmasını sağladı.

8 yıl önce ellerinin titremesini fark eden 49 yaşındaki Davut Bulut, sağ elinde başlayan ve zamanla her iki eline yayılan titreme şikâyeti ile İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’ne başvurdu. Günlük faaliyetlerini yerine getiremeyen Bulut, tedavi için araştırmalara başlamış; birçok doktor ile görüşmeler sağlamış fakat sonunda Dr. Atilla Yılmaz’ı bulmuştu. Atilla Bey’in beyin pili tedavisi uyguladığını öğrenen Bulut, ilk fırsatta İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’ne geldi. Muayene sonrası işleme uygun görülen hasta ameliyata alındı.

“Artık Bağlama Çalabiliyorum”

Yılmaz’ın yaptığı işlem sonrası, şikâyetleri dinen Bulut, artık rahatlıkla yaşamsal faaliyetlerini yerine getirebiliyor. Ameliyat sonrası memnuniyetini dile getiren Davut Bulut, “Bir gün elimi kaloriferin üstüne koyduğumda üzerinde sinek varmış gibi hissettim. Daha sonra fark ettim ki elimde hiçbir şey yokmuş. Ellerim kendi kendine titriyordu. Meğer Parkinson rahatsızlığım varmış. Birçok doktora gittim. Fakat genellikle ilaç tedavileri uygulanmıştı. Tedavi de kesin bir sonuç alamamıştım. 8 yıl öncesine kadar müzisyenlik yapıyordum. Fakat Parkinson nedeni ile bağlama çalmayı bıraktım. Umudumu hiçbir zaman yitirmedim. Tekrar çalabileceğime dair hep bir umudum vardı. Doktor araştırmalarım sonucunda Atilla Bey’i sosyal medyada gördüm. Hemen kendisine ulaştım. Tekirdağ’dan hemen İstanbul’a geldik. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bizi ailesi gibi gördü; üzüntümüzle üzüldü, sevincimiz ile de sevindi. Yaptığı işlemler çok değerli ve kıymetli. Artık ellerim titremiyor.  Atilla Hoca’ya her şey için çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

“15 Ülkeye Eğitim Desteği Veriyoruz”

Hastanın tedavi sürecini değerlendiren Yılmaz; “Davut Bulut Parkinson tanısı konulan ve bu hastalığı ile ilaç tedavisiyle mücadele etmeye çalışan hastamıza şikayetlerinin ilaç tedavisine yanıtsız hale gelmesi ve bu şikayetleri sebebiyle mesleğini yerine getirememesi üzerine halk arasında Beyin Pili adı verilen Derin beyin Stimülasyonu ameliyatı yapmaya karar verdik. Aynı zamanda, hastalığından önce çok iyi saz çalan ve türkü söyleyen bu hastamızın beyin pili ameliyatını gerçekleştirdik. Beyin Pili ameliyatını lokal anestezi altında yani uyanık olarak gerçekleştirmekteyiz. Ameliyat sırasında beyin içine yerleştirdiğimiz elektrotların doğru yere yerleşip yerleşmediğini değerlendirmek için öncelikle Mikroelektrot kayıtlama dediğimiz beynin elektrofizyolojik aktivitesini değerlendirmekte ardından Makrostimülasyon dediğimiz yöntemle de test sinyalleri göndererek yerleştirdiğimiz bu elektrotların etkisini dolayısıyla doğru yerde olup olmadığını tekrar ayrıntılı bir şekilde değerlendirmekteyiz. Bu test işlemini hastamız uzun yıllardır Parkinson hastalığı nedeniyle çalamadığı ve çalmaya hasret kaldığı sazını çalıp çalamayacağını deneyerek test etmek istedi. Biz de hastamızı kırmadık ve ameliyat sırasında uyguladığımız bu test sinyalleri sırasında saz çalmayı denemesine izin verdik. Hastamızın ameliyat sırasında sazını başarıyla çalması hepimiz için bir mutluluk kaynağıydı. Çevre ülkeler başta olmak üzere 15 ülkeye bu konuda eğitim desteğinde bulunduğumuz Beyin Pili ameliyatı ilaca dirençli hale gelmiş Parkinson hastalığı sebebiyle oluşan titreme, katılık, donma gibi belirtilerin tedavisinde etkili bir tedavi yöntemidir” dedi.

Benzer Yazılar

Bel ve Sırt Ağrısı Yaşayan Kişiler İçin Uyuma Pozisyonları
Bel ve Sırt Ağrısı Yaşayan Kişiler İçin Uyuma Pozisyonları

Bel veya sırt omurlarında meydana gelen bir rahatsızlık, boyun omurgasını da etkiler. Omurganın etrafındaki kaslar birbirleriyle iç içe geçmiş durumdadır. Bel ve sırt sağlığı için oturuş, duruş ve uyuma pozisyonlarına bu yüzden dikkat edilmesi önemlidir.

Devamı

Bel ve Boyun Ağrılarının Oluşma Nedenleri
Bel ve Boyun Ağrılarının Oluşma Nedenleri

Bel ağrıları bacaklarda oluşan ağrılar ve uyuşmalar,

Devamı

Alzheimer İle Aynı Belirtileri Veren Hidrosefaliye Dikkat Edin
Alzheimer İle Aynı Belirtileri Veren Hidrosefaliye Dikkat Edin

Beyin; kafatasında bulunan beyin omurilik sıvısı içerisinde bulunmaktadır.

Devamı

Hipofiz Adenomları Hakkında Ne Biliyorsunuz?
Hipofiz Adenomları Hakkında Ne Biliyorsunuz?

Vücudumuzdaki pek çok hormonun üretiminden ve salgılanmasından hipofiz bezi sorumludur. Bu bezde oluşabilecek rahatsızlıklar, çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Devamı

Cinsel İktidarsızlık Hipofiz Bezi Tümörü Nedeni Olabilir!
Cinsel İktidarsızlık Hipofiz Bezi Tümörü Nedeni Olabilir!

Hipofiz bezi birçok hormonun salgılanmasından sorumlu olup, beyinde yer almaktadır.

Devamı

Beyin Kanamasını Anlamanın Yolları
Beyin Kanamasını Anlamanın Yolları

Beyin kanaması yani anevrizma; ani ve şiddetli baş ağrısı,

Devamı

Omurga Ağrılarınızın Sebebi Ankilozan Spondilit Olabilir!
Omurga Ağrılarınızın Sebebi Ankilozan Spondilit Olabilir!

Halk arasında, iltihaplı bel romatizması veya omurga iltihabı olarak bilinen Ankilozan Spondilit (AS); genellikle omurgayı ve omurga ile kalça kemiği arasındaki eklemi etkileyen, ağrılı ve iltihaplı bir romatizmal bir hastalıktır. Ankilozan Spondilit, genellikle genç yaşlarda ortaya çıkan bir hastalıktır.

Devamı

Belde Kanal Darlığı Neden Olur?
Belde Kanal Darlığı Neden Olur?

Bel ve sırt bölgesinde ağrı, uyuşma hissizlik gibi belirtilerle kendisini gösteren belde omurilik kanalı daralması neden olur? Omurlarımız; omurilik ve sinir lifleri adı verilen yapılarının korunmasını sağlayan kemik yapılardır.

Devamı

8 Sene Sonra İlk Kez Bağlama Çaldı!
8 Sene Sonra İlk Kez Bağlama Çaldı!

8 Sene Sonra İlk Kez Bağlama Çaldı!

Devamı

Meninjiyom Nedenleri ve Belirtileri
Meninjiyom Nedenleri ve Belirtileri

Beyni saran zarların neden olduğu, yavaş büyüyen ve çoğu zaman iyi huylu olan tümörlere meninjiyom adı verilmektedir. Beyin içinden kaynaklanmadığından dolayı, teknik olarak beyin tümörü değillerdir. Fakat, büyüyerek beynin üzerinde baskı yaratıp bazı belirtilerin görülmesine yol açabilir.

Devamı

Bölüm Doktorlarımız