Bize Sorun

Aşağıdaki formu doldurarak bilgi talep edebilirsiniz.

7/24 Yanınızdayız

10 Dakikada Botoks İle Aşırı Terleme Tedavisi

10 Dakikada Botoks İle Aşırı Terleme Tedavisi

Terleme sorunu yaşam kalitesini düşürüyor…

Terleme sorunu, pek çok kişi için hem iş hayatı hem de özel hayatı etkileyen, kişinin kendine olan güvenini azaltan çok ciddi bir sosyal yaşam sorunudur. Bu rahatsızlığa sahip olan kişiler; toplumda rahat hareket edemediklerini, insanların ellerini sıkamadıklarını, kıyafet seçimi konusunda özgür olamadıklarını, istedikleri ayakkabıları rahat bir şekilde tercih edemediklerini dile getirirler. Bu şikayetlere bağlı olarak da kişinin yaşam kalitesi düşerken, psikolojisi ise olumsuz yönde etkilenir.

10 dakikada botoks ile terleme tedavisi!

Bu sorun için en ideal tedavi seçeneklerinden biri olan botoks ile terleme tedavisi yalnızca 10 dakika sürmektedir. Hiçbir yan etkisi olmayan, ameliyatsız ve kansız bir şekilde gerçekleştirilen bu işlem sonrasında hemen günlük yaşama dönülebilir.

Terleme tedavisi için kullanılan botoks nasıl etki göstermektedir?

Botoks uygulaması, ilgili bölgedeki sinir iletimini geçici bir süre durdurmaktadır. O bölgede ter oluşumuna neden olan kolinerjik sinirler etkisiz bir hale geleceği için terin üretilmesi ve dışarıya atılmasının önüne geçilmiş olur.

Botoks ile terleme tedavisi nasıl bir işlemdir?

Terleme olan bölgeye iyot nişasta testi yapılır. Daha sonra 10 ila 15 kadar noktaya totalde 100 ila 150 ünite botoks enjekte edilir. Özellikle; koltuk altı terlemesi için yapılacak işlemler oldukça konforlu ve ağrısızdır. El ayası ve ayak tabanı bölgelerine yapılacak terleme tedavilerinde ise gerekli olması durumunda ağrı kesici kremler kullanılmaktadır. Uygulama sonrasında herhangi bir ilaç kullanılmaz ve pansuman gerekmez.

Terleme tedavisi için kulanılan botoks ne zaman etki etmeye başlar?

Botoks, etkisini 3 ila 7 gün arasında gösterir. Bu süre içerisinde ilgili bölgede terleme tamamen durmaktadır.

Botoksla terleme tedavisinin etkisi ne kadar sürer?

Botoks etkisi 6 ay sürdüren bir ilaçtır; fakat terleme tedavisinde kullanılan botoks uygulamalarının etkisinin 1 yıla kadar sürdüğü görülmüştür.

Botoks terleme tedavisinin olumsuz yönleri var mıdır?

Botoks ile terleme tedavisinin yan etkisi bulunmamaktadır. Bu işlem yapıldıktan sonra yılda 1 kez tekrar edilmelidir. Bu bir dezavantaj olarak düşünülse de; botoks ile terleme tedavisi, diğer tedaviler ile karşılaştırıldığında; 10 dakika içerisinde gerçekleştirilebiliyor ve ameliyat gerektirmiyor olduğu için bu dezavantaj önemsenmeyebilir.

Botoks ile terleme tedavisi sonrasında denize girilebilir mi?

İşlemden hemen sonra günlük yaşamınıza dönmenizde hiçbir sakınca olmadığı gibi; yine hemen denize ya da havuza girebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Dudak Çatlamasının Nedenleri Nelerdir?
Dudak Çatlamasının Nedenleri Nelerdir?

Dudak çatlaması; öncelikle dudağın kuruması ve dudağın soyulmasına neden olur. Dudak çatlaması vitamin eksikliği sonucu ortaya çıkabilir. Ayrıca, şeker hastalığı olan kişilerde de dudak çatlaması görülebilir.

Devamı

Saç Dökülmesi En Sık Şikayetler Arasında!
Saç Dökülmesi En Sık Şikayetler Arasında!

Dökülmenin tipi ve nedeni belirlenerek saç dökülmesinde tedavi planlanır.

Devamı

Ergenlik Sivilcesi Nasıl Tedavi Edilir?
Ergenlik Sivilcesi Nasıl Tedavi Edilir?

Deride artan yağ salgısından sonra oluşan iltihaplanmaya ergenlik sivilcesi denir.

Devamı

Kortizon Nedir?
Kortizon Nedir?

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan kortizon, böbreküstü bezlerinde üretilen oldukça önemli bir hormondur. Vücuda birçok faydası olan ve ilaçlara da katılan kortizon, fazla kullanıldığında veya üretildiğinde ise pek çok ciddi hastalığa sebep olabilir.

Devamı

Balık Pulu Hastalığı Hakkında Merak Edilenler
Balık Pulu Hastalığı Hakkında Merak Edilenler

Balık pulu hastalığı genetik geçişli bir hastalık olarak bilinir. Fakat bazı vakalarda genetik geçiş olmadan da görülebilir. Balık pulu hastalığı görülen kişilerin ciltlerinde oluşan ölü deri hücreleri dökülmez ve atılamazlar.

Devamı

Sedef Hastalığı Nedir?
Sedef Hastalığı Nedir?

Kronik bir hastalık olan sedef hastalığı bulaşıcı olmamakla birlikte sıklıkla dirseklerde, saçlarda, el veya ayaklarda ve dizlerde pullu ve kırmızı renkte görülebilmektedir.

Devamı

Vücutta Görülen Ödemlere Dikkat
Vücutta Görülen Ödemlere Dikkat

Vücutta yer alan bazı dokularda normal olmayan sıvı birikimine ödem denir

Devamı

Dermatoloji
Dermatoloji

Dermatoloji (Deribilimi), deri, saç, tırnak, vücut giriş kapıları ve Zührevi Hastalıkların (cinsel yolla bulaşan hastalıklar) tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Devamı

Kış Mevsiminde Cilt Kuruluğu İçin Yapılması Gerekenler
Kış Mevsiminde Cilt Kuruluğu İçin Yapılması Gerekenler

Kış mevsimi, cilt kuruluğunun özellikle görüldüğü ve artış gösterdiği dönemdir.

Devamı

Egzama Hastalarına Hızlı Çözüm
Egzama Hastalarına Hızlı Çözüm

Egzama, çeşitli nedenler ile ortaya çıkan bir deri hastalığıdır

Devamı